Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem lettem covidos...

Miért nem lettem covidos oltatlan létemre az elmúlt két évben?

Figyelt kérdés
Oltatlan vagyok, krónikus betegségem is van, különösebben egészséges életet sem élek, elővigyázatos nem voltam, távolságot sosem tartottam, nem fertőtlenítettem, maszkot nem hordtam, még tudatosan igazolt covidossal is érintkeztem (egy autóban utaztam) egyszóval magasról lecartam az egészet kezdettől. Mások 3 oltással sírnak a facebook-on hogy már másodjára covidosak.

2022. márc. 1. 19:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Ne kiabáld el. Kollégáim közül 4-en is covidosak lettek februárban, olyanok, akik eddig nem kapták el. Oltottak és oltatlanok is vannak köztük.
2022. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem vagyunk egyformák. Ugyanaz a vírus egyeseknek meg se kottyan, mások meg belehalnak. Ez szinte minden fertőzéssel így van.
2022. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem voltál? Nagyon sokan teljesen tünetmentesen estek át rajta.
2022. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
#2 ez alapján, akkor miért nincs minden fertőzés köré ekkora hacacáré csapva? Influenza szezonban miért nem kötelező a maszkviselés sehol?
2022. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

"ez alapján, akkor miért nincs minden fertőzés köré ekkora hacacáré csapva? Influenza szezonban miért nem kötelező a maszkviselés sehol?"

Mivel az influenza fertőzőképessége és mortalitása is bőven elmarad a covid19-étől.

2022. márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Mert az influenzák nem egyformák, nem egyformán veszélyesek.
2022. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerencséd volt.
2022. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
Ilyen kamu adatokkal jó hogy elmarad az influenza mellett…
2022. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is dettó így vagyok mint te kérdező:D Nem tudom min múlik hogy ki kapja el és ki nem.Olvastam olyat is hogy T-sejtes keresztimmunitás is van ami azt jelenti hogy találkozott a személy már koronavírusokkal bármikor és megjegyezte a test és mikor ismét találkozik bármilyen koronavírussal akkor ha be is jut a szervezetbe az immun azonnal reagál rá és el is pusztítja.

Állítólag vércsoporton is múlik a fogékonyság.Azt írták egy cikkben hogy a 0-ás vérűek kevésbé fogékonyak rá.Én 0-ás vagyok de ez nem bizonyított hogy tényleg ezen is múlik.

2022. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
Mert nem ültél oltottakkal éjjel nappal 1 zárt helyiségben, azért
2022. márc. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!