Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hány napig fertőzök? Korona...

Hány napig fertőzök? Korona vírus?

Figyelt kérdés
Március 5.-én jelentkezett először és utoljára tünet egy fél napig volt 39 fokos lázam. A barátnőm 3 napra rá ment orvoshoz úgy derült ki hogy +. Én is csináltam egy tesztet én is pozitív lettem, de nekem azóta a fél nap óta semmi bajom nincs. Utoljára tegnap 10.-én csináltam tesztet és még + volt. Mit gondoltok melyik variáns lehet ez? Illetve, hogy hány napig tarthat még? Vasárnap egy nagyon fontos eseményen lenne ahol sok emberrel kellenne találkoznom.

2022. márc. 11. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy ez az Omikron variáns, csak az cirkulál már kb.

Ameddig a gyorsteszt pozitív, addig fertőzőképes vagy, mert a légutakban van vírus, másképp a gyorsteszt nem tudná a fehérjéit kimutatni.

Ha vasárnap csinálsz egy tesztet, és még mindig pozitív, akkor van esélyed arra is, hogy megfertőzöd a többi embert.

Egyébként pedig vasárnap még amúgy is karanténban vagy, ha neked is 8-án volt a teszt, szóval nem is szabadna menned.

2022. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
6 nap alatt elmúlt. Köszönöm a válaszod.
2022. márc. 24. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!