Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Átestem a covidon? 25761,20...

Átestem a covidon? 25761,20 AU/ml az ellenanyag szintem.

Figyelt kérdés

A férjem március végén-április elején covidos volt (PCR teszt alapján) közepesen erős tünetei voltak. Nekem nem volt semmilyen tünetem, ezért a háziorvos nem kért tesztet. Tavaly áprilisban mindketten túlestük már egyszer rajta és megvan a 3 oltásunk is, a harmadikat január elején kaptuk.

Tegnap megnézettem az ellenanyag szintemet (a háziorvos mondta, hogy van rá ingyenes lehetőség) és 25761,20 AU/ml lett. Ez alapján átestem most a covidon?



2022. ápr. 15. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehetne antitest alapján megmondani, ha még nem kaptál volna egy oltást sem. Így nem lehet megmondani, hogy az antitestek az oltás vagy a fertőzés hatására keletkeztek.
2022. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet megmondani
2022. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Pontosan nem lehet megmondani de elég valószínű, mert jellemzően oltástól ekkora ellenanyag szint nem vagy csak nagyon ritkán alakul ki. Főleg akkor, ha nem az elmúlt 1-2 hónapban kaptad a 3-dik oltásod.
2022. ápr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

így hogy egy éve már átestetek, és még háromszor oltottak is vagytok képtelenség megmondani.

Ha iGM értéket néztek, az talán még segíthet, mert az valóban csak a fertőzés vagy az oltás után néhány hétig magas. Bár még az sem 100%. Nekem két héttel egy pozitív Covid Gyorsteszt után negatív lett az iGM. De ha pozitív, akkor szinte biztos, hogy nemrég átestél a betegségen.

De ha iGG teszt volt, akkor semmit sem igazol.

2022. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
85%
Kellene olyan ellenanyagteszt ami N fehérje elleni antitesteket néz. a korszerű vakcinák azt nem termeltetik, így ha jelen van biztos az átesettség,
2022. ápr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!