Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kinel milyen tunetei voltak a...

Kinel milyen tunetei voltak a pajzsmirigy alulmukodesnek? Tenyleg elhiznak miatta?

Figyelt kérdés

Tenyleg nagyon durvan elhizik akinek pajzsmirigy alulmukodese van?

Ez folyamatos gyogyszeres kezelest igenyel, vagy egy ido utan ki lehet gyogyulni belole?

Milyen tunetei voltak? A szexualis eletre is kiterjedt? Koszonom szepen a tapasztalatokat



2022. máj. 20. 14:37
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Páromnak is ez van. Folyamatosan hormont kell szedni. Lehet, hogy van olyan eset amikor ebből kijöhet, mondjuk ha valamilyen betegség miatt alakul ki, de akinek ez genetikai az élete végéig kell pótolja a hormont. Szexuális életre hogy hat ki, ezt nem tudom hogy érted, de pl. teherbe esni nehezen tud, vagy egyáltalán nem, ha magas a TSH. Összezavarhatja a menzeszt, okozhat spontán vérzést szexnél, ízzadhat, lehetnek alvászavar tünetei, legalábbis nálunk ez volt, amíg nem szedte a hormont.
2022. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja, amúgy nem hízott el, illetve nem lett rajta több súlyfelesleg emiatt.
2022. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű az elhízás.

Én pl. 1600-as antiTPO-val, és 16,5-es TSH-val sem híztam el.


Ilyen eredmények mellett kezdtem el gyógyszert szedni. Azóta se hízok. :)


Igen, élethosszig kell pótolni a hormont, de ne riasszon el! tkp. annyit veszel be tablettában, amit egy egészséges szervezet önmaga is megtermel.

2022. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ugy hallottam, hogy a libidora is kihatassal van
2022. máj. 20. 15:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a pm. alulműködés miatt borzasztóan lelassul az anyagcsere, ami miatt könnyen felszaladnak a kilók és állandósul a fáradtságérzet. A hízás nagyon önbizalom-romboló, az ember egy idő után nem szívesen vetkőzik le még a párja előtt sem, illetve a fáradtság, fásultság is erősen öli a libidót.

Kigyógyulni nem lehet belőle, viszont gyógyszeres kezeléssel jól kordában tartható a betegség (életen át tartó hormonpótlásra és kontrollvizsgálatokra van szükség).

Nálam a túlsúly és az energia hiánya volt a két legfőbb tünet, de ebből még nem gyanakodtam pajzsmirigy problémára, egy rutin vérvételből derült ki, hogy magas a TSH szintem. Mióta gyógyszert szedek rá fogytam 20 kilót (hasonló életmóddal, mint a diagnózis előtt), kevésbé érzem magam fáradtnak, valamint szebb, erősebb lett a hajam és a körmeim.

2022. máj. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem is alulműködés van de világ életemben sovány voltam, most is az vagyok, megfelelő tsh értékkel is (188/75).

olvastam arról hogy vannak ritka esetek akik nem híznak el.


igen folyamatos gyógyszer szedés kell életed végéig, nem drága, pár száz ft.


fáradtság a legfőbb tünete, de most hogy rendben van a tsh-m se érzem magam különbül mint amikor nem volt rendben az érték, alapból a munkahelyemen sok a hülye akik lefárasztanak, nem tudok különbséget mondani.


én férfiként nem tapasztalok kihatást szexuális téren, "pöccre indul" a szerszám xD

2022. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg hajhullàs valakinek tünetként?
dec. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem nincs, (6-os vagyok)
dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!