Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másodlagos laktózintoleranciát...

Másodlagos laktózintoleranciát mi okoz még a cöliákián kívül?

Figyelt kérdés
Csaknem másfél évvel ezelőtt jöttem rá(kisérletezéssel), hogy a tejtartalmú dolgokat nem bírom, és ugyanekkor kezdtem el szedni a laktázenzim tablettát minden olyan étkezés előtt, amiben lehet tej. Minden rendben is volt, viszont csináltattam közben egy genetikai laktózérzékenység tesztet, ami negatív lett, tehát ami nekem van az másodlagos. Nemrég leteszteltettem magam laboratóriumban célzottan(vérvétellel) cöliákiára és ez is negatív lett. Most azt nem tudom, hogy akkor az én laktózintoleranciámat mi okozza, mert azóta időközben másra is intoleráns lettem (tojásfehérje) ami miatt bőrtüneteim is voltak. Azt nem tudom, mi miatt alakul ki mindez, hogyha cöliákiás nem vagyok.

2022. júl. 8. 20:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá, hogy az utóbbi hónapokban fogytam is anélkül hogy akartam volna és bármit eszek (akármennyire zsíros meg szénhidrátdús) nem hízok.
2022. júl. 8. 20:49
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A laktázenzim a vékonybél bolyhok csúcsán termelődik. Nagyon sérülékeny. Egy sima bélfertőzés után is kialakulhat laktóz intolerancia, ami akár évekig eltarthat. Egyébként az életkor előrehaladtával egyre több embernél alakul ki, mivel eredetileg csak gyerekkorban lenne szükség rá.

Érdemes a bélflórát erősíteni egészséges táplálkozással, esetleg probiotikum szedésével. Aztán lehet próbálni fokozatosan visszavezetni a tejet, kis mennyiségekkel kezdve. De lehet, hogy így marad, szerencsére szinte mindenhol kaphatóak a laktózmentes tejtermékek, és a laktáz enzim szedése szükség esetén megoldja a problémát.

2022. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Azt hiszem, neked el kellene végezned az orvosit, nagyon élveznéd.
2022. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Kevered a glutén érzékenységgel.

A laktóz intoleranciát pedig egy enzim hiánya okozza. Nem csak örökölhető, szerezhető is, sőt az a gyakoribb.

2022. júl. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 nem keverek semmit. Éppen arról beszéltem én is, amit te is említesz. Hogy nekem is szerzett van, és ennek nem tudom a forrását, hogy mi miatt alakult ki.
2022. júl. 8. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor ezt olvasd el.

[link]

2022. júl. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem mit mond a cikk, de nekem emellett még más intolerancia is kialakult időközben (ahogy írtam is).
2022. júl. 8. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!