Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi ez a rengeteg hasmenős-hány...

Mi ez a rengeteg hasmenős-hányós kérdés mostanában?

Figyelt kérdés

Hát én nem tudom, és előre leszögezem, szerencsére nincs ilyen bajom, remélem nem is lesz, de azért kérdezem, mert azt veszem észre, mostanában nagyon megszaporodtak itt az ilyen kérdések.

Tényleg ilyen sok a fosós-hányós ember?

2 dolog furcsa számomra a dologgal kapcsolatban

- Amik ezt okozzák jellemzően (rota, calici, camplyo, stb.) azok nem inkább a téli hónapokban tombolnak járványszerűen?

- Több olyan kérdés is van, ahol az illető azt írja, hogy már 2-3 hete folyamatosan hasmenése van, vagy éppen 1-2 napra elmúlt, aztán visszatért. Ezeknél a fenti vírusoknál nem az van, hogy 1-2 nap alatt átmegy az emberen, aztán meg még 2-3 nap mire felépül, de legrosszabb esetben is max egy szűk hétig tart? Milyen vírus az ami ilyen hosszú idő alatt megy csak át az emberen?


Aki tényleg érintett volt mostanság valamiben, kiderült végül, mi okozta, és hol kapta el?


Komoly szándékkal tettem fel, engem érdekelne, hogy kezdjek-e aggódni...



2022. júl. 19. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz az ember írogatja ki kétnaponta, hogy hány hete tartanak a panaszai. A tanácsokat nem fogadja meg, szeret szenvedni vagy kamu az egész, nem tudom.
2022. júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Senior Séf ***** válasza:
100%
A nagy melegben gyorsabban romlanak az élelmiszerek. A romlott étel pedig gyomorrontást, hányást, hasmenést okoz, ahogy a szervezet igyekszik megszabadulni tőle.
2022. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-es, ezzel egyetértek, de ebben az esetben is az lenne, hogy csak rövid ideig tart, 1-2 nap, amíg az a romlott étel kiürül az emberből, nem?

Nem pedig 2 hét.

Vagy rosszul gondolom?

2022. júl. 19. 15:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#1; akkor hasonló a helyzet mint a pulzusproblemas kerdeseknel...
2022. júl. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!