Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus gyógyulási ideje? ...

Koronavírus gyógyulási ideje? Meddig nem kell kórházba menni?

Figyelt kérdés

Már 1 hónapja kb szúr a szívem, nem tudtam mitől, először azt hittem, hogy a sok Hell miatt, mivel tényleg sokat ittam, de aztán le is álltam vele, dohányozni nem dohányzom. Továbbra is szúrt a szívem, próbáltam abbahagyni a Cola ívást, de az nem nagyon ment csak pár napra, de már elhatároztam, hogy abbahagyom. 3 nappal ezelőtt rosszul éreztem magam, kapart a torkom, szédültem. Vettem egy Covid tesztet és pozitív lett. Gondolom a szívem is ezért szúrt. Felhívtam a háziorvosom, Ő egy 3 napig tartó Antibiotikumot írt fel (Azi Sandoz 500mg), és mondta, hogy ha lázas vagyok szedjek Algopirint, C és D vitamint. Nos, tegnap este óta szörnyen elkezdett fájni a mellkasom (szerintem a tüdőm) a melleim közti résznél egy egyenes vonalban, olyankor nehezen veszem a levegőt és nagyon rossz érzés. Néha a hasam felső része is fáj. Csak akkor múlik el ha fekszem, de néha akkor is előjön. Hőhullámaim is vannak néha, főleg ha elkezd fájni a mellkasom. Hirtelen nagyon melegem lesz aztán nem, aztán újra. Lázam viszont már nincs. A testvérem is elkapta, pozitív lett a tesztje, de neki nincsenek ilyen nagy tünetei, szinte neki már semmi baja nincs pedig csak 2 napja derült ki róla, hogy ő is az. Félek, hogy nekem ez tüdőgyulladás, de ma vettem be az utolsó szem Antibiotikumot. Remélem holnap már jobban leszek. Csak elég gyenge az immunrendszerem..

Ja és a fülem is iszonyúan fáj, ha nyelek.

Aki volt már Koronavírusos leírná neki meddig tartott és nektek is fájt a mellkasotok? Félek kórházba menni ezzel..

Köszönöm, aki segít :)

20L



2022. júl. 23. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

1 hétig. Ágyban fekve. Vécére is alig tudtam kimenni. Nem ettem, inni is csak amit a gyógyszerrel bevettem. 15 órákat aludtam. Utána még egy hónapig szárazon köhögtem. És nem, az egy hónappal ezelőtti szívszúrkálásod, az nem covid tünet. A covidot egy hete kaphattad el, ennyi idő után jönnek ki az első tünetek, 7-10 nap.

Amit érzel, normális. Tüdőgyulladással sem kell ám kórházba szaladgálni, azt is kilehet otthon heverni. Kórházba akkor kell menni, ha már oxigén maszkot kell rádadni, mert különben megfulladsz.

Te erősen hipochonder vagy.

2022. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a szíved nem szúr a covid miatt. Ha tüdőgyulladásos lennél, nem a mellkasod fájna. egyéb kérdésedre: nálam covid úgy három nap alatt csengett le. nyelni nem nagyon tudtam, ment a hasam, lázas voltam, és konkrétan úgy köhögtem hogy állandó jelleggel össze akartam pisilni magam. Plusz gyenge voltam, de három nap után ez lecsengett. Köhögni úgy egy hétig köhögtem még utána torokfájás nélkül. A c és d vitamint szedd, rengeteget segít.
2022. júl. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Amit 1. leírt: abban az időszakban ömlött volna rám legjobban a munka, de jártányi erőm nem volt (folyamatosan köhögtem),vert a víz, azaz izzadtam, mint a ló és húzott az ágy, aludni kívántam és sokat kellett ürítenem (mondjuk a láz miatt rengeteget ittam is)
2022. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

"Már 1 hónapja kb szúr a szívem"


"3 nappal ezelőtt rosszul éreztem magam, kapart a torkom, szédültem. Vettem egy Covid tesztet és pozitív lett. Gondolom a szívem is ezért szúrt."


Most ugye csak viccelsz? Az egy dolog, hogy covidos vagy, de hogy nem attól szúr a szíved, az 100%! Hogy az Istenbe gondolhatod azt, hogy az 1 hónapja tartó szív szúrásod a 3 napja tartó covidod miatt van???

2022. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha fáj a mellkasod, akkor egy tüdőröntgen ajánlott lenne, nekem láz nélkül lett a covidtól kétoldali tüdőgyulladásom.
2022. júl. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!