Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tetanusz az a tetanusz betegsé...

Tetanusz az a tetanusz betegség ellen jó?

Figyelt kérdés
Vagy másra is?
2022. aug. 7. 11:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Gyógyítható vagy olyan ez mint a rabies?
2022. aug. 7. 11:46
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"rabies", az magyarul veszettség.

A tetanusz oltás pedig a tetanusz nevű betegség ellen véd.

[link]

2022. aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De oltást nem szeretnék. Egyszer kétszer az évek alatt kapott meg a kutyám már, és akkor jóval mélyebb meg vérzősebb volt a seb, és nem kaptam tetanuszt. Májusban volt veszettség és minden ellen oltva, rendszeresen mindent megkap. Most alig vérzett a seb és nem is túl mély. Akkor nem kell paráznom nem? Egyből kitisztítottam és lebetadinoztam
2022. aug. 7. 11:59
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A tetanusz (másnéven merevgörcs) ellen véd az oltás.

A gyerekek kapnak belőle rengeteget az első 6 évükben. DiPerTe -diftéria, tetanusz, pertussis- (torokgyík, tetanusz, szamárköhögés) tehát szinte esélytelen elkapnod, ha mégis sikerül szerencsére már gyógyítható, ha időben kerül az ember kórházba.

2022. aug. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én 98as vagyok. Akkor elvileg ezeket én is megkaptam? Amúgy anyát is megkapta már egyszer kétszer, neki még a keze is volt hogy teljesen feldagadt. Ő se ment oltásra, nem lett belőle semmi probléma. Csak áh ilyenkor pánikroham kerülget, a rohadf nagy injekció meg kórház gondolatától
2022. aug. 7. 12:02
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen esetben nem lenne rossz megmutatnod egy orvosnak, a kutyát meg érdemes lenne megnevelni.
2022. aug. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a kutyátok is oltott..

Engem mikor egy kóbor macska harapott/karmolt össze, akkor 4 veszettség elleni oltást kaptam :D

Tetanuszt inkább akkor adnak, hogyha földdel/trágyával szennyezett valami (szög/üveg/akármi) sebez meg.

Ha jól lefertőtleníted a sebet, nem valószínű, hogy bármi is történik.

2022. aug. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%
A gyermekkorban kapott-tetanusz betegség ellen is védő -oltás csak 18 éves korig véd. Utána, főként állati harapás, szúrt, mély vágott sebek, ill. égés esetében szükséges. Az oltással megelőzheted, hogy egy esetleges tetanusz betegségben (merevgörcs népiesen), kínhalált haljál.
2022. aug. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tetanusz: [link]


A háziorvosi rendelő falán (nálunk) van egy eü-i dolgozóknak szánt plakát, h mikor kell tetanusz. Kb. 4 a4 oldalnyi métetű. Célszerű lenne orvoshoz menni és a kutyádat NEVELD MEG!!! Egy kutya SOHA nem haraphatja meg a gazdáját, pláne többször (wtf).

2022. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

10

Én egy tényleg csúnyán elfertőződött szőrtüszőgyulladásnál is kaptam (igaz, macskapisis, macskakakis homokozóról beszélünk).

2022. aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!