Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HPV fertőzés továbbadása?

HPV fertőzés továbbadása?

Figyelt kérdés

Hii, szóval a kérdésem az lenne, hogy a hpv-t át lehet adni családon belül is? Már arra gondolok hogy anyu apu tesó iszik vagy eszik utánam, ölelem őket ilyenek mert szexeltem egy hpv-s lánnyal és mostmár biztosan nekem is megvan de elvileg nem rákot okozó tipusa van, hanem egy lazább vagy mi, szóval árthatok ezzel a családomnak? Nekem lehet belőle bajom?


21F



2022. aug. 12. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem szexelsz velük,nem lesz gond.

Mert feltételezem, az alap, hogy mindenki saját törölközőt használ, stb.

2022. aug. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen saját törülközője van mindenkinek, de talán a szüleim szoktak közöset néha, de az engem ne érint
2022. aug. 12. 05:46
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Ha low risk HVP, akkor az szemölcsöt okoz és magában a szemölcsben van a vírus. Amgíg nincs szemölcsöd, addig nem fertőzöl.
2022. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na ez nekem új volt, tehát ha nem is jön ki szemölcs, akkor lényegében nem is kell félni semmitől igaz? Mert az fertőz lényegen, ha az ér valakihez meg ilyenek
2022. aug. 12. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

törölköző ágynemü kád, zuhany ott át lehet adni. Ja meg keféléssel.

Kis kockázatú az szemölcsös az nem veszélyes. A rákkeltő az nem mutat semmilyen tünetet, na az veszélyes.

2022. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elméletileg nem a rákkeltő féle azt mondták neki
2022. aug. 14. 18:24
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
akkor jó lehet kefélni orrba szájba
2022. aug. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!