Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik átestek a covid fertőzése...

Akik átestek a covid fertőzésen, milyen gyógyszert szedtek?

Figyelt kérdés

Arra lennek kíváncsi milyen gyógyszert szedtetek mentek e orvoshoz vagy otthon pihenték ki?


Lázat csillapítottátok?


Én úgy tudom hogy 39 fokig ha viselhető akkor jobb ha nem csillapítjuk mert az immunrendszer hatékonyabban működik úgy, nem tudom hogy ez igaz-e.


2022. aug. 14. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Itthon pihentem ki, csak vitaminokat szedtem tripla adagban.


A férjem szintén, de neki kellett 3 napig lázcsillapító, mert magas láza és fejfájása volt.

2022. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen gyógyszert nem kaptam. Telefonon azt mondta az orvos, hogy ír fel köptetőt - ez a környékbeli patikák egyikében sem volt, így másfélét szereztem végül. Vitaminokat szedtem + a lázra és fájdalmakra Panadolt, mást nem. Igaz, nem is voltak igazán súlyos tüneteim, nem kerültem kórházba.
2022. aug. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalom- és lázcsillapítót, Mebucaint mert nem csak torokfertőtlenítő, de a torokfájást is csillapítja- és enélkül nyelni se tudtam - c+d vitamint , na ez utóbbi nagyon sokat segít. +ambroxol, cetirizin volt még, de azokat nem igazán szedtem, nem kellett csak két szem.
2022. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
A, B,C,D vitamint, szelént szedek, és ivermectint-napi 2 ml-t(azt nem ajánlom annak, aki allergiás bármilyen összetevőjére), én külföldről rendelem...
2022. aug. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Engem és Édesanyámat nagyon elkapott a covid, majd 3 hónapig feküdtünk és voltak pillanatok, amikor olyan rosszul voltunk, hogy azon gondolkoztunk mentőt hívunk.

Persze a háziorvosunk nem írt fel semmit antibiotikumon kívül és annyi volt a válasza: "Ha nagyon rosszul van hívjon mentőt!" (Mintha magamtól nem tudnám, amúgy XD)

Végül nekünk a következő készítményekkel sikerült teljesen felgyógyulni (bioboltokban kapható):

- PRE COLD FLU intstant/filteres tea és kapszula

- Aszpirin


Rengeteget feküdtünk és fél évvel később is gyengék voltunk, alig akart visszajönni az erőnk, nagyon nehezen bírtunk visszatérni a rendes kerékvágásba.


Remélem tudtam segíteni. :)


- B. 23.

2022. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2020 decemberben ezeket írta fel a háziorvosom:

Azi Sandoz-antibiotikum

Azibiot-antibiotikum

Ezeket bakteriális felülfertőződés ellen írta. Volt még egy 3. antibiotikum is.


Lázcsillapító (nem emlékszek a nevére)

Ambroxol

C vitamin

D vitamin

2 fajta izomlazító, mert a köhögéstől elpattant az oldalsó hasizmom

Bisoprolol- mert 140 volt a nyugalmi pulzusom


Covid után,mivel fibrózisos lett a tüdőm, kaptam Foster pipát és Ventolint is.


10 napig voltam lázas, 1 hónapig voltam beteg. A poszt covid eltartott egy évig.


Trombocita és menstruációs problémáim lettek. Kb el akarok vérezni azóta. Most akarok menni hematológushoz.

2022. aug. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Óriás adag c és d vitamint szedtem háziorvos javaslatára.

Antibiotikumot is kaptam a harmadik hétben mert a vírus gyulladásokat hozott létre nálam.

Minden más tünetinkezelés volt, napi 3 algopyrin lára, acc kohogesre, tantum verde torokfajasra es fertotlenitesre, protexin a sok pirula miatt hogy ne fájjon a gyomrom

44 napot voltam aktiv beteg

2022. aug. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak tünetenyhítő szert, pl lázcsillapítót. Gyógyszert felesleges lett volna, ez egy vírus ugyanis
2022. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6os vagyok. Elfelejtettem a Tamiflu-t írni. Ez vírusellenes szer.
2022. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
C vitamint és hőemelkedésre, torokfájásra lázcsillapító. Köhögésre vettem Abroxol köptetőt, orrdugulásra Rhinosprayt és pihentem. Amikor már jobban voltam, éltem tovább a mindennapokat.
2022. aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!