Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Post-covid kimerültség esetén...

Post-covid kimerültség esetén mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Több, mint egy hónapja voltam covidos. Azóta borzalmasan kimerült vagyok, alig bírom a munkámat és a mindennapi teendőimet elvégezni. Úgy érzem, belehalok a fáradtságba. Egyéb tünetek is szoktak lenni, többnyire enyhék.

A háziorvosom nem is tudja, hogy covidos voltam. Nyaralás alatt kaptam el, nem tudtam elérni az orvost telefonon. Gyógyszertári gyorsteszttel mutattam ki a fertőzést. Az egész család beteg volt. Ilyen esetben kiírhat post covid tünetek miatt betegállományba? Vagy elküldhet TB támogatott post covid ambulanciára? Esetleg magán egészségügyi intézménybe fizetős rehabilitációra érdemes menni? Mit tudnak segíteni ilyen helyeken?

A magam részéről megteszem, amit tudok. Sok zöldséget, gyümölcsöt eszem, vitaminokat szedek, igyekszem minden nap mozogni, szabad levegőre menni egy kicsit. De nem javul. Úgy érzem, nem bírom tovább.

Ugyan home office-ban dolgozom, de pontosan el kell számolnom a munkaidőmmel, hogy konkrétan milyen feladattal mennyi időt dolgoztam, így nincs lehetőségem munkaidőben lógni, pihengetni, ellazáskodni a dolgot.

Mit tehetnék? Nagyon el vagyok keseredve.



2022. szept. 14. 21:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Menj el most a háziorvosodhoz és mondd el neki ezt, biztosan elküld vérvételre, vagy egyéb vizsgálatokra is és ha ennyire rosszul vagy táppénzre is felvesz.
2022. szept. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!