Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Emiatt meg lehet fertőződni...

Emiatt meg lehet fertőződni valamilyen parazitával?

Figyelt kérdés

A hátizsákom vállpántjának hosszát beállító pánt bekerült a számba, ugyanis elég hosszan lóg és egy óvatlan mozdulattal sikerült a kezemmel belecsapnom a számba (ami részben nyitva volt, mert lépcsőn gyalogolva vettem a levegőt). A táskát nagyon sok helyen le szoktam tenni a földre (pl. egyetemen), ekkor a pánt is teljesen lent van a földön, vonaton is rengeteget utazom vele. Volt olyan is korábban, hogy rátapostam a földön lévő pántra.

Megtelepedhetnek rajta esetleg féregpeték (galandféreg)? Ezek megfertőzhetnek? Esetleg helicobacter pylorit el lehet így kapni?

Sajnos a táskát nem tudom hétről hétre mosni. Amit tenni tudtam, hogy a nyálam kiköptem és kiöblítettem a számat vízzel.



2022. okt. 22. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

😆

Nem.

2022. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
OMG....😂😂😂
2022. okt. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Hipochonder vagy?
2022. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3: Rendkívül:D
2022. okt. 22. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Végre megéltük, hogy nem a covidtól paráznak a hipochonderek!
2022. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A neten ezt találtam az egyik féregfajtáról:

"Az Echinococcus granulosus egy nagyjából 5 mm hosszú galandféreg, amely elsősorban a kutyák szervezetében található meg, az állat székletén keresztül azonban az emberre is átterjedhet. Ez a fertőzés is elsősorban a gyermekeket érinti, akik kevesebbszer mossák meg a kezüket, és gyakrabban felkapkodják a földön lévő, koszos holmikat. A féreg a vékonybélben petézik le, majd a lárvák kikelve átrágják magukat a bélfalon, így a test számos pontjára eljuthatnak. A májban vagy a tüdőben betokozódva súlyos allergiás reakciót okozhatnak."

Szóval azoknál valószínű, akiknek a szájába kerülnek a földön lévő koszos holmik... :/

2022. okt. 22. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Jesszus, nem. Ennyitől bajod lenne, akkor aggódhatnál, hogy miért nem működik egyáltalán az immunrendszered.
2022. okt. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!