Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Tegnap dél körül hirtelen elkezdett fájni a bal mandulam. Minden tünet nélkül, nehezen nyelek, és fáj, meg is van dagadva, a jobb oldalihoz képest.Aggódtam így felhívtam a házi orvosomat,aki jelenleg sajna szabadságon van. Azt mondta hogy ha nincs lázam és semmi egyéb tünetem akkor gargalizaljak és szopogassak török fertőtlenítő cukorkát. De én úgy gondolom hogy mivel nincs más bajom ami vírusos fertőzésre utal, így ez bakteriális mandulagyuladas amit antibiotikummal kell kezelni.nem hinném hogy a gargalizalas sokat segít, nem érzem a változást, sőt...és ha tovább húzom akkor rosszabb is lehet,amit nem szeretnék.

2022. nov. 22. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
"mivel nincs más bajom ami vírusos fertőzésre utal, így ez bakteriális mandulagyuladas". Mi van??? Hát orvosnak ne csapj fel! Ezt a baromságot meg honnan szedted, hogy az a bakteriális, aminek nincs más tünete? Mintavétel nélkül nem lehet eldönteni, hogy milyen eredetű. De ha bakteriális, arra is hat a Strepsils vagy Septofort vagy Strepfen, nem is kell mindenáron egész testre ható antibiotikus kezelés, ha a helyi is megteszi. Ezen kívül fájdalomcsillapító-gyulladásgátló tablettát is szedj, nekem a legjobb a Kalmopyrin, de bármi ilyesmi jó. Van a szervezetednek saját immunrendszere, nem kell antibiotikummal kezdeni. Ha a recept nélküli kezelés néhány nap alatt nem használ, bizonyára van a háziorvosnak helyettese, vagy addig visszajön.
2022. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Van immunrendszered. Támogathatod vitaminokkal, cinkkel, szelénnel, és helyileg torokfertőtlenítővel, ahogy az orvos javasolta. Ha új tüneted lesz, értesítsd az orvosodat vagy a helyettesét.
2022. nov. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gargalizálj sós vízzel, ha pár nap múlva nem javul, rosszabbodik, vagy belázasodsz, akkor hívd újra az orvost.
2022. nov. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 scamdemic ***** válasza:
62%

* mitévő, háziorvosomat, gargarizálj

[link]

2022. nov. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!