Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez valószínűleg HIV lesz?

Ez valószínűleg HIV lesz?

Figyelt kérdés

Ma mar feltettem egy kérdést ebben a temakörben csak egy masik alkategoriaban.

Összefoglalva: 27 éves no vagyok, egeszseges eletmodot folytatok, nem dohanyzom, nem iszok, a fogaim rendben vannak. Rendezett lakasban élek.


Körulbelul Julius- augusztus környékén kezdodott az egész egy torokgyulladassal. Szeptemberben kívül-belul tele volt a szám herpeszekkel.

Oktober végén gennyes mandulagyulladásom volt ,majd nemreg egy megfazas ( natha,köhöges, laz ) es ezuttal herpeszek es a szám koruli kiütesek kisereteben.

A fogorvosom szerint ( csak kepeken latta) a legyengült immunrendszerem es a stressz all az el nem mulo herpeszek mögött.


Sokat olvastam a HIV-röl es a nyalkahartyan megtalalhsto serulesek, kiutesek, Influenza szerü tunetek, nyirokcsomo betegsegek utalhatnak HIV-re.


Marcius közepe es augusztus közepe között volt vedekezes nélkül kapcsolatom egy ferfivel ( később kiderult hogy neki mellettem felesége volt ) majd ezutan Szeptember elején megismerkedtem egy olasz ferfival akivel 1 honapon at ( Kb 3x összesen) " kapcsolatban " voltunk, sajnos vele is vedekezes nélkül.


Ö valtig állítja hogy elöttem hosszú evekig kapcsolatban volt es semmi baja sincs .


Nos,nem igazan értem miért ennyire gyenge az immunrendszerem es nem találok laikus szemmel más mqgyarazatot erre mint a HIV .


Az interneten rendeltem egy mehbizhato gyorstesztet ami jövö heten ide er,de addig kíváncsi lennék a velemenyetekre.



2022. nov. 27. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyorstesztet kell rendelni, hanem elmenni anonim HIV szűrésre. Amúgy típusos esetben a megfertőződés után előfordulhatnak influenzaszerű tünetek, megnagyobbodott nyirokcsomók, és utána jellemzően évekig "néma" a betegség. Ha neked július óta kisebb-nagyobb szünetekkel folyamatosan tüneteid vannak, az nem tipikus a HIV fertőzés lefolyására. Ettől függetlenül menj el antitestvizsgálatra, és amíg nincs eredmény, tartózkodj az óvszer nélküli szextől (ami amúgy is ajánlott, ha nem vagy stabil párkapcsolatban valakivel).
2022. nov. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is anoním szűrésre menj (komplett std), plusz egy sima vérkép se ártana, nézetném szedimentációt, crpt is. Így mindenre fény derül, és megnyugszol. Szerintem simán taccsra van vágva az immunrendszered. Szerintem ha a hivnek ilyen lefolyása lenne, akkor az emberek előbb tudnák meg magukról, hogy fertőzöttek.
2022. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a valaszokat.
2022. nov. 27. 20:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű nem hiv, az akut hivnek teljesen mások a tünetei
2022. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett a teszt eredménye?
2022. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szia ,nem mertem megcsinalni
2022. dec. 30. 07:19
 7/11 anonim válasza:
Szia! Honnan rendelted tesztet?
2023. márc. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]



Negativ lett

2023. márc. 22. 09:54
 9/11 A kérdező kommentje:
Negativ lett a teszt, csakhogy azóta folyamatosan afta van a számban . Kb 3 hetente . Szerintetek?
2023. okt. 7. 22:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Az lehet bármitől, ami legyengitette az immunrendszered. Szedj c vitamint, és öblögess corsodillal
2023. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!