Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ajak herpesz ellen mit lehet...

Ajak herpesz ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sajnos rengetegszer elő jön nálam.

úgy tudom, hogy ha 1x elő jött nem lehet "kiírtani".

Mindig látok a számon belül sárga apró pöttyöket, ami nem fáj nem feltűnő, azzal nincs is gond, de elég sokszor ki is hólyagosodik, amitől falra mászok mert csúnya is-fájdalmas is- és nehezen múlik.

mentolos Carmex ajak ápolót vettem régebben, ami nem olcsó -> 1 használat után egyből megjelent a herpesz, éreztem is ahogy rátettem hogy "ég"

Most ami, talán bevált ajak ápoló az a " Tea Tree Remedy Balsamo Labbra" teafa olajos ajakápoló 2000 Ft felett volt ennek is az ára. Illetve Lizin C kapszulát szedek napi kettő db-ot, de jelenleg is megjelent 2 herpesz ( alul-felül) a számon. Ilyenkor zovirax duo-t használok rá, de nagyon idegesít, hogy legalább havonta 2x van herpeszem (nem iszok más után) kb mire meggyógyul megint elő jön egy másik. :@


2023. márc. 25. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak ilyen ún. rekurrens, visszatérő formái. A herpesvírus az idegdúcokban "élősködik". Ha ilyen sokszor jön elő, akkor meg lehet próbálni --rendszerint aciclovir hatóanyagú, pl. mint a Zovirax-- a tablettás gyógyszeres kezelést, ami adott esetben elég megterhelő, napi 5x-i adagolás, mellékhatások, stb., de érdemes lenne egy immunstátuszt is magába foglaló vizsgálatot végezni, hogy kiderüljön, nem valamilyen immunrendszeri probléma okozza-e a folyamatos kiújulást.
2023. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szemem alatt is volt már 3x

Az vizsgaidőszakban szokott, amikor nagyon keveset alszom a sok tanulás miatt és a szemem alatt bepirosodik, majd hólyagosodik :( ugyanúgy 1 hét kb, de arra nem szoktam semmit kenni csak jegelni.

2023. márc. 25. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! A legtöbb esetben az ajakherpeszt a herpesz simplex virus okozza., amit az emberek nagy része magàban hordoz. Herpesztapasszal ( A hidrokolloid) tartalmù tapaszok majdhogynem làthatatlanok a bôrôn. Virusellenes hatàsuk nincs, viszont nedvesitik az érintett terûletet, aminek köszönhetôen nem képzôdik var, se heg. Ezeket a tapaszokat a herpesz elôrehaladottabb stàdiumàban ajànlott alkalmazni.
2023. márc. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, ha egy evben tobb mint haromszor jon elo, akkor erdemes orvoshoz fordulni vele.
2023. márc. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 és mit tud vele csinálni?
2023. márc. 28. 23:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mit csinál vele, nekem évente 1-2 alkalommal jön ki, akkor bekenem Zoviraxxal.
2023. márc. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!