Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Herpesz ellen a gentamicin...

Herpesz ellen a gentamicin krém hatásos lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma reggel arra keltem, hogy egy kis dudor van a számom, szerintem herpesz lesz. Nagyon szeretném elfojtani még kezdeti státuszban, szerintetek van rá esély? Olvastam, hogy az aspirin az jó rá, így bevettem egyet és anyukám ajánlására bekentem gentamicin krémmel. Szerintetek ez segít, illetve egyéb jó tanács? Köszönöm előre is!

2023. ápr. 30. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem segit, baratkozz a gondolattal hogy 1,5-2 hetig herpeszes szad lesz.
2023. ápr. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Basszus, pénteken ballagok…
2023. ápr. 30. 10:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A gentamicin bakterialis fertozesekre van, a herpesz viszont virusos, igy pont nulla hatasa lesz.


Aciklovir-tartalmu krem kell, pl. Zovirax, Aciclovir.

2023. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Az a baj, hogy nincs nyitva gyógyszertár a közelben, de teafaolaj van itthon, azt kipróbálom.
2023. ápr. 30. 10:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként jelentem, sikeresen el is múlt tegnapra.
2023. máj. 6. 05:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak a tünet múlt el, a vírus befészkeli magát a gerincidegekbe. Tíz éve majdnem nulla tünettel. Nagyon ritkán enyhe lábrángási ingert, késztetést érzek, de ha így marad, megúsztam.
2023. júl. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!