Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meg lehet valahogy előzni a...

Meg lehet valahogy előzni a hányós hasmenős vírust?

Figyelt kérdés

Súlyos emetofóbiában szenvedek!!

Ahogy meghallom, hogy valaki hányt, vagy elkapott egy ilyen vírust, egyből rám tör a pánik.

Egyik kolléganőm kb 2 hete kapta el a gyerekétől, aki a bölcsiben kapta el, de otthon is maradtak 1 hétig. A héten hétfőn jött vissza dolgozni, már tünetmentes, semmi baja. Én mégis azér az első napon felvettem a maszkot, nehogy azért mégis elkapjam.

Plusz nagyon sokszor mosok kezet és fertőtlenítem is kézfertőtlenítővel.

Szerencsére nem kaptam el eddig a kolléganőmtől, de nem is szeretném senkitől se, ezért szeretnék tanácsokat kérni, hogy milyen módon tudom teljesen megelőzni?



2023. máj. 27. 01:35
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy.
2023. máj. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek mellett sehogy, de munkahelyen elég az alapos kézmosás és kéz fertőtlenítő.
2023. máj. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen elég amit tettél, gyakori kézmosás, főleg evés előtt, vagy ha arcodhoz, szádhoz érsz, de nem kaptad el, most már ne aggódj.
2023. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megelőzésre szedj D3, C vitamint és cinket. Lehet, hogy a pánik ellen is segít (főleg a D3).

A tünetmentes fertőzés egy mítosz. A szappanos kézmosásnak van értelme, a többi szerintem (és a legutóbbi kutatások szerint is) felesleges.

2023. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!