Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Herpeszem van, a barátomnak...

Herpeszem van, a barátomnak sosem volt, ő elkaphatja tőlem? Egyszerűen jók a génjei?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veled, nekem is most van... Szörnyen nézek ki :(

A herpeszt vírus okozza, és én úgy tudom, hogy az embrerek nagy többsége hozdozza, mert már csecsemő korban elkapjuk, de viszonlyag keveseknél okoz visszatérő tüneteket.

A barátod tőled "elkapni" nem fogja, mert lehet, hogy már benne is ott van a vírus. Az pedig, hogy nálad jelentkeztek a tünetek, nála nem fogja előidézni ugyanezt.


A herpesz vírus egyébként tudtommal az idegdúcokban "tanyázik", és több különféle dolog miatt aktivizálódhat: stressz, menstruáció, terhesség, fizikai vagy lelki megterhelés. Ilyenkor okoz tüneteket.

2009. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha még nincs a szervezetében herpesz vírus (azt hiszem magyarországon valahol 90% fölött van a fertőzöttség, ha az anyának van, biztosan van a gyereknek is, és az óvodai közösségekben is nagyon jól terjed), akkor elkaphatja, de ez nem jelenti hogy tünetei is lesznek. A tünetek csak akkor jönnek elő, ha valami túlterheli a szervezetet kissé, mint az átlagtól fokozottabb stressz, vírusfertőzés, láz, stb. Ezektől sem mindig aktivizálódik viszont.
2009. jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!