Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vajon Aids-es vagyok? Pls help

Vajon Aids-es vagyok? Pls help

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja volt utoljára egy egyéjszakás kapcsolatom, ahol ugyan nemi közösülés nem volt, de orál igen (és nem védekeztünk). Azóta mintha a 6. érzékem figyelmeztetni akarna valamire, mindig előkerül vhogy az Aids. A múltkor volt itt a Gyk-n az Aides csajszi, aki bekamuzta, hogy Aides. Jól kiosztották (meg is érdemelte), közben gondolom mindenki elgondolkozott, hogy ha igaz lenne a szitu, akkor ő hogy vallaná be a családjának. (Ekkor kezdett el nagyon idegesíteni a dolog, lehet rögeszméssé váltam, vagy nem tom)

Amitől besokalltam, hogy pár napja fáj a torkom, de mellette nincs orrváladék, se köhögés, se semmi. Az Aids tünetei között találtam ilyet, azóta már kezdek nagyon parázni. Pls nyugtassatok meg, hogy csak szimplán dilis vagyok :S


2010. okt. 27. 19:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
max hiv fertőzött vagy, de rohadt egyszerű elmész szűrésre 2 hét múlva és kiderül, addig meg ne szexelj
2010. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
menj el aids tesztre
2010. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A te betegségedre nem kell orvosi diagnózis, megmondom én neked, nem AIDS-es vagy hanem hipochonder :)
2010. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat, rosszul írtam. Hiv+

Szexuális életet élni semmiféleképpen nem fogok, mert nagyon félek. (azt nem élném túl, ha vki tőlem kapná el)

Szűrésre nem merek elmenni, mert az azt bizonyítaná, hogy már tényleg azt hiszem, hogy fertőzött vagyok :S Most még csak olyan hipohonder szinten áll a dolog.

2010. okt. 27. 19:55
 5/23 anonim ***** válasza:

Orálisan kevesebb az eséje annak, hogy elkapd az AIDS vírust, de persze nem esélytelen.

Viszont 1 hónap alatt nem alakul ki semmilyen tünet. Elég sokáig lappang, kimutatni is csak 2-3 hónap után lehet úgy tudom.

Ha skerázol, akkor menj el szűrésre 1-2 hónap múlva szűrésre.


Különben ha gyakorta szexelsz ismeretlenekkel, akkor igazán használhatnál gumit. Nem csak magad miatt, hanem a partnereid miatt is.

Nem csak AIDS létezik... Tripper, herpesz, gombák stb.

2010. okt. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
19:56-os vagyok. HIV vírust akartam írni. Az AIDS a kérdésben engem is bekavart.
2010. okt. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Hááát durva...


A tünetek úgy tudom ilyen hamar nem jelentkeznek, az idő hosszú folyamán (évek alatt) leépül az immunrendszer és akkor vannak a megfázások tünetek is.


Véleményem szerint és is hipochonder vagyok, de én csak a gyógyszerek mellékhatásait produkálom.

2010. okt. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Azért nem használtunk óvszert, mert nem volt semmi nemi kapcsolat, csak orál. Egyébként eddig 2 db sráccal volt szexuális kapcsolatom életemben.


Utolsó előtti: Én magam is tudom, hogy csak beképzelem, de mindig ott motoszkál a fejemben, hogy mivan, ha nem... És egyszerűen megörjít...

Mindig az jut eszembe, hogy hogyan mondanám el a szüleimnek, és hogy tesóm mit gondolna utána rólam...

Az 100%, hogy itt is hagynám őket, lelépnék, hogy még véletlenül se fertőzzem meg őket. Aztán pedig sosem hagynám, hogy kapcsolatba lépjenek velem, mert tudom, hogy nem érdemelném meg...

2010. okt. 27. 20:02
 9/23 A kérdező kommentje:

Jól megnyugtatott a wikipédia :S:S Ezt írja:


"2. szakasz – Primer vagy akut HIV tünetegyüttes – a HIV fertőzést követő 3-6 hétben lép fel. Tünetei: átmeneti nyirokcsomó-megnagyobbodás, láz, fáradékonyság, rossz közérzet, izomfájdalom és kanyarószerű bőrkiütések. A fertőzöttek 1-2 hét elteltével hirtelen tünetmentessé válnak."

2010. okt. 27. 20:25
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a tünetek egy sima náthára is érvényesek.

Egyrészt: baromi kevés HIV+ ember van Mo-n (talán pár ezer, de wikin megtalálod). Másrészt még vaginális szexszel sem túl nagy az esélye, hogy elkapod (már nem tudom hol olvastam, de én is meglepődtem anno...csak vmi 1% körüli volt az esély 1 aktusnál). Az is vitatott, hogy egyáltalán terjed-e orállal (bár a legújabb cikkek szerint azt hiszem igen, de akkor is még kevesebb az esélye, mint vaginális szexnél).


Persze jobb a békesség. Vagy menj el szűrésre, vagy menj el vért adni (ott alapból tesztelik, ha fertőzött vagy szólnak, és ha nem vagy HIV+, még segítesz is pár embernek vele).

Úgy sem fogsz addig megnyugodni, míg ki nem derül a dolog.

És gondolom nem szeretnél több hónapig/évig rettegésben élni.

Jah és máskor védekezz!

2010. okt. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!