Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A diftéria-tetanusz-gyermekbén...

A diftéria-tetanusz-gyermekbénulás elleni kombinált vakcinának az emlékeztető típusát felnőtteknek vállba vagy fenékbe adják? Milyen mellékhatásai lehetnek felnőttek esetében?

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint amire te gondolsz, az nem eza kombináció, hanem a DiPerTe: diftéria, pertussis( szamárköhögés), tetanusz.

A polio ellenit Szabin-cseppek formájában kaphatod meg, meg azt hiszem van még egy másik forma talán.


Emlékeztetőről még nem is hallottam....A BCG (tuberkulózis elleni)emlékeztetőjét kaptam én.

2010. dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy 3 kombinációja, amiből kettő a diftéria és a tetanusz. Azért kell kapnom, mert külföldi út előtt állok, és oda kötelező ez az oltáskombináció. Tudom, hogy gyerekkorban kaptam, de az 10-15 évre ad védettséget, így az utazás miatt újra kell kapnom.


Csak nem akarom, hogy meglepetés érjen. Mert eddig a többi vakcinát vállba kaptam, de erről nem tudom, és elfelejtettem megkérdezni. :-)

2010. dec. 17. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:

elsőnek: pedig létezik ilyen vakcina igaz csak 2006 óta. itt írnak róla:


[link]


Az oltás kockázataiaról mellékhatásairól itt olvashatsz:

[link]


illetve itt is van róla szó: [link] -bár nem tudom mennyire megbízható információforrás ez az oldal.


Azt nem tudom biztosan megmondani, hogy melyik testrészbe adják, egyes oltásoknak többféle beadási módja is van.De az alapján hogy a gyerekek a dT (diftéria, tetanusz) emlékeztető oltást felkarba kapják, szerintem te is oda fogod kapni.

2010. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én a nyáron kaptam szintén utazás elött nekem fenékbe adták azt nem mondanám hogy fájt inkább kellemetlen volt és feszitett 29/L
2010. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!