Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vad zsigerelés-nyúzás közben...

Vad zsigerelés-nyúzás közben nyílt seben át milyen súlyos/gyógyíthatatlan/halálos betegség fenyeget? Milyen baktérium/vírustörzsek vannak, amik emberre veszélyesek, állatnál nem okoznak tünetet?

Figyelt kérdés

Már jártam így korábban és félek, hogy majd a későbbiekben jelentkezik valami baj.

Frissen lőtt állat nyúzása pl. róka, őz, nyúl stb.


2010. dec. 23. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nemhinném h fertőznek mivel a vadőrök ellenőrzik őket.

Másképp nem is lehetne lőni még nyulat sem.


Ennyi erővel felmerülhetne benned az is h megeszed és fertőzést kapsz.

Feleslegesen aggódsz.


Durva nyílt sebed van?

18/F

2010. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az immunrendszertől függ. Ha gyenge az immunrendszer, akkor anélkül is sok fertőzésnek van kitéve az egyén. Az állat, főleg, ha vad nem hordoz annyi betegséget, mint az ember. Tehát, legfeljebb gyulladás léphet fel, amit időben sterilizált sebbel csökkenthető. Kivéve, ha az állat veszett volt. Ennek eldöntése érdekében, talán érdemes a háziorvost megkeresni.
2010. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Csak egy kis vágás volt, de ennyi bőven elég lehet.:(


Nem az olyan betegségekre gondoltam, mint a veszettség v. egyéb járványos dolog. Hanem inkább azokra amik az állatnak nem okoznak bajt, mert hosszú idő alatt alkalmazkodott az adott kórokozóhoz, de latensen jelen lehet benne, és egy másik faj/ember vérébe kerülve már problémát jelent. Olyasmire gondolok itt mint pl. az aids az afrikai kontinensen, az is a majmoknál semmi tünetet nem okozott, de amikor átkerült az emberbe, halálos, lassan ölő járványt hozott létre, amit ma sem lehet gyógyítani. Vagy ilyen még a hepatitis-c, ez is kórházban műtét közben vágáson át vérrel kiválóan terjed, és nem gyógyítható.:(


Ha jól átsütjük-főzzük a húst, akkor az inaktiválja a baktériumokat, vírusokat. Pl. Veszettség vírusa: 45 fok: 1 óra, 90 fokon 2 perc alatt elpusztul. Elméletileg jól átsütve még egy veszett állat is gond nélkül elfogyasztható!:S Ha lenne olyan aki megenné.:S

2010. dec. 23. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Európában jól ellenőrzött a vadállomány. Szerencsére ettől nem kell aggódni.
2010. dec. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ok. köszi.

Különben már nem most történt. előfordult, hogy sebes kézzel folytattam eféle tevékenységet, egyszer pedig el is vágtam magam közben.

Olvasgattam különféle kórokozókról, és azért ilyedtem meg.

Igaz a csirkebontásba sem halt még bele egyik mamám sem, miután megvágta magát.:DXD

2010. dec. 23. 19:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Könnyű a megoldás: menj be a patikába, és vegyél gumikesztyűt :)
2011. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!