Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Felnőttkori bárányhimlő...

Felnőttkori bárányhimlő milyen a lefolyása? Férjem 30 évesen lett bárányhimlős nagyon szenved hogya enyhíteném a tüneteke?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Vigyázzatok vele, mert károsíthatja a heréket/nemzőképességet felnőttkorban!

Amúgy rázókeveréket vagy valami ilyesmit kellene venni, és bekenni vele, hogy ne viszkessen annyira.

2011. jan. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!

A párom 2 éve Karácsonykor, 28 évesen kapta el a bölcsis fiúnktól a bárányhimlőt :)

Szerencsére minden szövődmény nélkül meggyógyult, a hegek is nyom nélkül eltűntek pár hét alatt.

Szegénynek 1 körömnyi bőrfelületen több pöttye volt, mint a fiamnak az egész testén :)

Arra nem emlékszem, hogy lázas volt-e, csak arra, hogy nagyon nyűgös volt, sokkal rosszabbul viselte, mint a kicsi.

Főleg a bezártság miatt nehéz, úgyhogy sok türelem kell most hozzá.

Mentolos hintőport írt fel a doki neki (bár azt sokan támadják és a rázókeveréket is), de szerintem sokat segített a Rhus Toxicodendron nevű homeopátiás szer is.

Találtam egy oldalt róla: [link]

Habár gyerekeknek írja, de gondolom azért, mert ez jellemzően gyermekbetegség :)


Remélem tudtam segíteni!

2011. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hütömágnes válasza:
Szia ! én pont egy éve januárban kaptam el 32évesen az ötéves lányomtól.Hát lázas az nem voltam de iszonyúan fáradtt(alig birtam fenn lenni)és ingerlákeny voltam,főleg az első 3napban.Tele voltam pöttyökkel jobban mint a gyerek.A mentolos por is jó volt de ,a rázókeverékes oldat jobb.Volt hogy csak addig nem viszettem mig megszáratt rajtam az oldat.De a napok mulásával egyre jobb lett(1,5 hét).Szoval kitartást neki.
2011. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a felnőtt korban elkapott bárányhimlő sokkal veszélyesebb, mintha az ember gyerekként esne át rajta, ezért érdemes mielőbb orvoshoz fordulni és nem otthon kísérletezni.

a viszketés csökkentésére van valamilyen fehér színű lötty, a nevét nem tudom. de egy doki biztos megmondja.

2011. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szabo8181 válasza:

Sziasztok!


Nem kell annyira félni a barihimlőtől, nem annyira durva, mint ahogy a neten leírják egyes oldalak. Nem kell vele kórházba vonulni meg ilyen marhaságok. Le kell menni a körzetihez, és otthon ki lehet szépen majd jönni idővel ebből. Jobb túl lenni rajta!

33 éves vagyok, idén május végén kaptam el a bárányhimlőt. Tapasztalatom írnám le. Nálam lehangoltság, fáradság, majd lázzal kezdődött. Aznap mikor lázas lettem még nem volt rajtam hólyag, csak más nap reggel vettem észre hogy a karom, hasam, mellkasom, hátam tele van vízhólyagokkal. Gyógyszert lázcsillapítót és herpesz elleni valamit kaptam, meg kencét rá amíg, vízhólyag formában volt, addig kellett kenni. Majd úgy 2, 3 nap után begyulladtak, begennyesedtek, olyanok lettek, mint egy csúnya pattanás. Nem viszketett sosem, inkább csak fájt és lázam volt 5 napig (legmagasabb 38,6 volt). 5, 6 nap vagy hogy volt mikor kezdtek kifakadni a gennyes hólyagok, kifolyt belőlük a gennyes izé, majd sebessé vált. Onnantól kezdett gyógyulni. Jó sokáig volt ilyen állapotban, majd a sebek kezdtek lejönni és rózsaszín hegek vagy varok maradtak végül. Az egész úgy 3 hétig tartott, mire az összes seb lejött és mondhatni rendbe is jött, a gyengeség érzet kb. 2 hétig volt rajtam. Az arcom volt a legdurvább, ott 6 heg maradt meg, de nem annyira szembetűnő, de ha jobban megnézem látható. Hasamon is van még helye, remélem el fog tűnni.

2013. júl. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!