Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van valami tuti házi praktika,...

Van valami tuti házi praktika, hogy elviselhetőbb legyen és rövidebb ideig tartson az influenza?

Figyelt kérdés
2008. jan. 23. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem tudom mennyire segitek ezzel de ez nekem mindig segitett...

Elsokent megis azt mondom megeri az a 300 forintos vizitdij, hogy normalis ellatast kapj, mert az infuenzanak lehetnek szovodmenyei, amik lehet most nem mutatkoznak meg csak kesobb!!!! Valamint erdemes vedooltasba befektetni szoval nem betegedsz meg es a csaladodra sem hozod ra a nyavalyat...

Ha azonban nem szedsz semmit, akkor a mar mondandokam elejen elkezdett forralt vorosborra eskuszom erospaprikat kell belefozni (nem por alakut!!!), szegfuszeget, borsot esetleg mezet lehet izesiteskent cukor helyett belerakni.

Nallam ez bevalt. Este ittam meg es beajultam - nem birom az alkoholt ezt hozza kell tegyem. Izzadtam mint egy lo es hat ha nem is masnapra, de sokkal jobban voltam.

Javasolnam extra C vitamin fogyasztasat mindenkeppen hiszen az erositi az immunrendszert.

Gyogyulast!

2008. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A vöröshagyma remek gyulladáscsökkentő.Torokfájás esetén tessék szépen nyersen enni.

Savanyúkáposzta az extra C vitamin.Szintén nyersen.Remek vitaminbomba megfázás esetén a cékla és a torma.Fokhagymának is vannak jótékony hatásai.

Az arcüreg tisztítására kamillás gőz.Főzöl egy jó forró kamillateát,majd amíg gőzölög,addig egy törcsivel a fejeden ráborulsz.Mint ah a kormetikus gőzöli a fejedet.

Száraz csipketermés,befőttesüvegbe,olyan 2-3 ujjnyi,és rá hideg víz,majd ez a radiátorra/kályhára és forgatod.Reggelre kész is a csipketea.Mézzel fogyaszd.

Méhészeknél vehetsz propoliszt,amiből egy kiskanál napinta.(10-15csepp),remek baktérium ölő.Méhecskék termelik,h semmilyen ferőzés ne kapjon lábra a kaptárban.Figyelmeztetlek borzatlam íze van,de amikor már úgy érzed,h most valami bújkál benned,akkor is érdemes bevenni egy kanállal.

Ha lázas vagy egy feles pálinka,és nakig betekarózva vastag dunhába,hamar kiizzadod.Illetve torokgyuszára remek.A magas szeszfoka miatt fertőtlenít.Szigorúan házit ajánlanám:)Finomabb!

Megelőzés képpen egy kanál méz minden nap.

Ez mind-mind természetes anyag,így nem rombolják az immunrendszered,mint az antibiotikumok.Most így hírtelen nem jut eszembe több.

2008. jan. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát kamillatea, meleg ágy, sok alvás és algopirin az én receptem...

Amúgy az első hozzászólónak: a családomban 2 ember is járt már úgy hogy övsömört kapott (tavaly ill tavalyelött) az influenza elleni védőoltástól, ja és nem kitaláltam, a bőrgyógyász is elismerte.

Én tavaly beoltattam magam és betegebb lettem mintha nem oltattam volna bbe magam... (2.5 hétig tartott), idén meg még szerencsére elkerült:)) remélem így is marad

2008. jan. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én két éve szedek napi 8 gramm (8000mg) C vitamint, azóta nem voltam beteg! próbáld ki!
2008. márc. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a legnagyobb bajom, hogy sohasincs lázam. Vszínüleg most is influenzás vagyok, köhögök és ennyi...

Erre a Lándzsásútifű szirupot szedem...

8000mg C vitamin rengeteg!!!

Bnőm influenza elleni védőoltástól 3 hónapra lebénult a teljes bal oldalára.Utána meg olyan influenzás lett, mint az atom. Egy ismerősöm anyukája valami rejtelmes kórt kapott, azóta fekszik és már beszélni sem tud (4 éve)...

Több bajt hallok belőle, mint valóban védelmet.

2009. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!