Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van olyan hely a világon ahol...

Van olyan hely a világon ahol nem léteznek légúti fertőzések? Nátha? Mandulagyulladás, influenza stb? Olyan hely, ahol nem élnek meg ezek a tetves vírusok? Grönland? Izland?

Figyelt kérdés
október óta naáthásak a gyerekeim. folyamatosan taknyolnak köhögnek. minden féle csodaszer ellenére. ez az undorító mérsékelt övi éghajlat a legrosszabb ami lehet. most is kinézek és elkap a hányinger. sár, köd, dzsuva.
2011. febr. 20. 11:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Valahol az őserdő mélyén, ahová nem hurcolták be a civilizáció küldöttei.
2011. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Őserdőben viszont vannak jobbak.. Mérges kígyók, pókok, stb.. :)
2011. febr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Vannak. De ott te se élsz meg, nem véletlen, hogy vírus sincs:)

Egyébként a mérsékelt öv semmi a trópusokhoz képest.

2011. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
skandináviában sokkal egészségesebbek az emberek mint itt? vagy rosszul tudom?
2011. febr. 20. 11:58
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen az idő skandináviában, de az biztos, hogy jobban esne a száraz hideg, mint ez a nedves idő. Inkább legyen napsütéses, száraz -10 fok, mint nedves +5.


Van egy ismerősöm, aki Oroszországból költözött ide, és azt mondja, jobban fázik nálunk a 0 fokban, mint otthon a -30 ban. Gondolom mert takony idő van, vagy nem tudom miért.

2011. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Skandináviában azért egészségesebbek az emberek, mert a kormány foglalkozik az egészségüggyel, az egészségügyi dolgozók normális fizetést kapnak, valamint van pénz normális gyógyszerre, egy csomó pénzt költenek prevencióra, a gyerekeket az egészséges életmódra nevelik, egészségesebben táplálkoznak, sokkal többet vannak a természetben.

Egyébként minden éghajlatnak meg van a maga hátránya, az őserdőben vannak olyan aranyos dolgok, mint ebola, malária, sárgaláz. Nálunk vannak ezek a takonybetegségek, a skandinávoknál pedig szinte állandóan sötét van télen. A baktériumok és a vírusok pedig mindenhol megélnek, még olyan helyeken is, ahol mi nem, habár az életet a vírusok esetében idézőjelbe kell tenni.

Egyébként az a probléma, hogy a gyerekeid szervezete gyenge. Tessék keresni nekik valami sportot, én a futást vagy az úszást javaslom, az megedzi rendesen a tüdőt. Továbbá tessék kirándulni, kint lenni a szabadban, kirándulni ilyen időben is lehet, az eső nem esik, és ha mozog az ember, akkor nem fázik. Továbbá nem kell mindent agyonfertőtleníteni. A gyerek immunrendszere alig találkozik kórokozóval, és a drága anyukák csodálkoznak, hogy hamar megbetegszik.

2011. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az influenzát leszámítva, ami nem (vagy nem teljesen) légúti fertőzés, biztos van olyan hely, ahol az emberek sokkal kevesebbszer kapják el ezeket....


Ugye nem a hidegtől betegszünk meg, ennyire kategorikusan nem lehet kijelenteni. Azonban ugye a hideg közrejátszik. Ugye depisebbek leszünk, kevesebb vitamin jut belénk, a hűvösben lehűl a nyálkahártyánk, vagy szájon át veszünk levegőt, a szellőzetlen helyeken sok-sok ember terjeszti a kórokat, stb. Ezek a tényezők együttesen már elegek ahhoz, hogy ősszel-télen sokszor legyenek betegek az emberek.

És van aki tavasszal is. Nekem a tavasz a legbetegebb időszakom. Tavasszal szinte biztosan beteg vagyok minimum egyszer, de van, hogy folyamatosan. Még ilyenkor sincs sehol se normálisan szellőztetve, ilyenkor is hűvös van, ugyanakkor a szervezet vitaminhiánya egyre nő.



Hogy kapcsolódjak a kérdéshez is, mert ez eddig totál off, azt belátom (de be kellett vezetnem a dolgot).

Az északi extrém hidegben élő népek nyilván hozzászoktak a hideghez. Ott tudják, hogyan kell felöltözni, nem túl melegen de mégis eléggé.

A szervezetüket, a lelki állapotukat, az orrnyálkahártyájukat ( :D ) nyilván nem viseli meg a hideg, mivel ott a 10 fok már kánikulának számít.

Biztosan egészségesebben is élnek, mint mi - kevésbé civilizáltak, a mekis kaja, az alkohol, a cigi, a TV vagy számítógép előtti ücsörgés, a stressz, a rohanó életmód KEVÉSBÉ jutott el hozzájuk.


A múltkor a Spektrumon egy olyan műsort néztem, melyben extrém hidegről volt szó (meg extrém melegről, de most nem ez a lényeg).

Az átlaghőmérséklet - ezt nem mondták, csak tippelem - körülbelül -20 fok lehet. Télen a -40 ott laza hűvös. Ezt viszont mondták!

Nem tudom elképzelni, hogy ott is ilyen gyakori a nátha, mint Európában - biztos nem!


Ez egy falu volt, amit bemutattak.


És itt jön még a lényeg!

Beszélt a falu egyetlen orvosa is.

Az emberek átlagéletkora elég magas ott, többek között (persze csak többek között) azért, mert egészségesen élnek.

Az orvosi ellátás viszont mégse a legjobb, ezért tényleg csak az egészségesek maradnak életben.



Tehát mi Európában eltunyultunk. Nekünk a 0 fok már őrült hideg. Stresszelünk, idegeskedünk, egészségtelenül élünk.


Az orvostudomány pedig minden nyamvadt embert megment. De ez viszont jó! Nem élnék én se, de a Nagymamám se, aki nevel. Az osztályunkban is vannak páran, akik már nem élnének - HA itt is fejletlen lenne az orvostudomány.

Tehát annak örülök, hogy fejlett, nem szólok ellene. :)



18/L (remélem, azért nem fogalmaztam túl erősen, a koromhoz képest illetlenül, nem állt szándékomban :) )

2011. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az is nagy probléma, hogy nem mozgunk (sajnos ebbe én is élénken beletartozom), és nagyon egészségtelenül, és rendszertelenül étkezünk.


A gyümölcsök sokszor - még a nyáriak is - importgyümölcsök, nem tudni, hogy honnan hozták, hogyan termesztették, milyen szerekkel kezelték, stb. A boltban megvett húsok eredete ismeretlen. A felvágott nem látott még húst. A gyümölcslé nem látott még gyümölcsöt. A tej fehér lé.



Ha az embereknek valami bajuk van, akkor rögtön gyógyszerhez nyúlnak.

Ha valakinek fáj a feje, nem megy egyet sétálni, levegőzni, nem masszírozza meg magát, hanem ha kell, ha nem (nem feltétlen kell) gyógyszert vesz be.


Ugyanígy a megfázásnál.

A legtöbben tünetelnyomó gyógyszereket vesznek be. Azt hiszik, hamar meggyógyultak, meg kicsi betegségecske volt, közben nem tudni... el voltak nyomva a tünetek. Közben legyengül az immunrendszerük, egyrészt a "harcban", másrészt mert nem vesznek be vitamint, nem esznek semmi vitamindúsat. Ja, és közben stresszelnek. Így, amint az első betegségnek vége, jöhet a következő.

(Én is sokszor akkor esek egyikből a másikba - tavasszal ugyebár :D - ha ilyenkor nem foglalkozom a vitaminpótlással).


Már előttem is említették, hogy minden túl van fertőtlenítve. Hát, igen. Ráadásul a szülők túlzottan óvják a gyereküket mindentől - nem azt mondom, hogy vigyék le a játszótérre Pesten, én se vinném az enyémet, mert.... ugye tudjuk, miért :).



Előző 18/L voltam.

(És még most se akartam bunkó lenni. Remélem, nem is voltam az. :) )

2011. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Arról meg is feledkeztem, hogy a nálunk levő enyhe hideg nemcsak azt eredményezi, hogy sokan még ebben is fáznak, hanem a kórokozók szaporodásának is rendkívül kedvez.

Emellett fenntartom, amit az északiakról írtam. :)

2011. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
az egyik gyerekem 9 éves úszik és táncol rendszeresen. a másik egy éves ő még nem tud élsportolni ugye? másrészt falun élünk tiszta levegőjű erdőszéli faluban távol a várostól. mindennap kint vannak a levegőn, enélkül élni sem tudnának. nem gondoltam hogy ezzel a kérdéssel is csak kötözködést kapok.az tény hogy ha most kinézek behányok a sártól mocsoktól ködtől ami itt van, és itt októbertől áprilisig ez van. nyáron meg extrém 40 fok. azthiszem leszögezhetjük hogy a világ sok rossz helye közül sikerült az egyik legrosszabbra születnünk. ahol egyfajta éghajlatra kell berendezkedni biztos sokkal könnyebb az élet.
2011. febr. 20. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!