Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az lehetséges, hogy valakinek...

Az lehetséges, hogy valakinek már annyira gyenge az immunrendszere, hogyha beteg, egyáltalán nem lázasodik be? Vagy azért nem lázas, mert nem annyira beteg?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogalmam nincs. Hat éve volt egy súlyos vérmérgezése, három hétig 40 fokos lázam volt. Akkor nem tudom mi történt velem, de azóta nem tudok belázasodni. Bármilyen beteg vagyok, lázam nincs. Nem mintha szeretném, de ez számomra furcsa jelenség. Szerintem nincs összefüggés az immunrendszer állapota és a belázasodás között.
2011. márc. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem tudok válaszolni, csak magamból indulok ki. Én eddig bárhányszor megfáztam, influenzát kaptam el vagy hasonló "finomságot" sose voltam lázas. Ilyen típus vagyok. Viszont belső lázam volt már 1-2-szer, az abban különbözik hogy nem mutatja a lázmérő, viszont 3 paplan alatt fázom és nem bírok ébren maradni, 5 percenként elalszom. Nagyon rossz. Most is gyenge vagyok, köhögök nagyon rondán, folyik az orrom és néha bedugul, de nincs lázam.
2011. márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem tudok válaszolni viszont első: ez azért van mert egy ennyire súlyos megbetegedésnél, ami ennyi ideig magas lázzal jár nagyon megerősödik az immunrendszer, és később sokkal de sokkal ellenállóbb lesz.
2011. márc. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 istvan33lenart ***** válasza:
Akinek annyira le van gyengülve az immunrendszere, az mindenféle opportunista ferőzésektöl is szenved, az immunrendszer nem gyengül le csak úgy, vagy virus (HIV) vagy vérképző rendszeri betegség válthatja ki. a lázért a hypothalamusban a Nucl anterior et posterior a felelős. az immun valasz során a fehérvérsejtekböl felszabadult piogén anyagok révén megvláltozik az érzékenzsége és emeli a test hőmérsékletét.
2011. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is évekig belső lázam volt csak,bármennyire beteg voltam sose voltam lázas viszont rázott a hideg mint állat.

Neem valoszinüleg a fogamzásgátlo okozta(több gondot is)és onnan valoszinű hogy tényleg,mivel most szüneteltetnem kell 3 hónapig és egyböl beteg lettem és magas lázzal járt.Sajnos olvastam másnál is hogy legyengült az inmiuunrendszere(aki szintén sokáig szedte).Szóval amondo vagyok hogy igen,lehet valakinek olyan rossz az inmunrendszere hogy nem lázasodik be,szokták mondani hogy a láz jó,mert legalább védekezik a szervezet.Amúgy utobbi pár évben sokszor is voltam beteg,nem mondom hogy minden a gyogszer miatt,de az tuti hogy az immunrendszerem nem volt rendben.

2011. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem nincs összefüggés az immunrendszer állapota és a belázasodás között."


Pedig van.Gyerekkorban a betegségeknek általában természetes velejárója a láz, de vajon az idősebbek miért nem lázasodnak be olyan gyakran?

Az immunrendszer nem működik olyan hatékonyan idősebb korban, mint gyermek- és fiatalkorban. A szervezet fertőzésekre adott válaszreakciói már nem olyan hevesek. A 65 év felettiek 20 százaléka egyáltalán nem lázasodik be, még bakteriális fertőzés esetén sem, pedig a mikrobák okozta fertőző betegségek felelősek a legtöbb időskori halálesetért.

2011. ápr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!