Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Biológiai terápiáról véleménye...

Biológiai terápiáról vélemények? Hogy működik? Mit kell csinálni? Ezért kell külön a betegnek fizetni mint a gyógyszerért?

Figyelt kérdés
Lehet ez lenne az egyik esély a vastagbélgyulladásomból adódó ízületi gyulladásra. Doki nemigen mesélt róla hogyan működik, így nem tudom miként kell használni.Rendesen gyógyszert szedek? nem tudom...
2011. jún. 10. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A biológiai terápia vagy a krónikus gyulladást kiváltó citokineket, vagy az izületi gyulladás kiváltásáért felelős immunsejteket, az úgynevezett B sejteket blokkolja, ezzel fékezi meg a krónikus izü­leti gyulladást. Azoknál az egyéneknél, akiknél az ún. hagyományos gyógyszeres kezelésre nem csökken jelentősen a betegség okozta gyulladás és a következményes fájdalom, a biológiai terápia alkalmazása javasolt és szükséges. A gyulladásos reumatológiai kórképekben a tumor-nekrózis-alfának (TNF-α-nak) nevezett fehérje a betegség kiváltásában és fenntartásában alapvető szerepet játszik. A TNF- α gátló injekció/ infúzió hatóanyaga ennek a fehérjének a megkötésére képes, így csökkenti a gyulladás aktivitását, mérsékli a betegek fájdalmait, javítja mozgásukat és életminőségüket.

Több szer van forgalomban. A kezelést biológiai terápiás centrumokban végzik. Ahogy már korábban is írtam van amelyiket infúzióban adnak be, vagy subcutan injekció formájában. Vannak ún. előretöltött injekciós tollak is, a helyes injekciós technika elsajátítása után a betegek, ha az orvos úgy ítéli meg, akár önmaguknak is beadhatják, szükség szerinti orvosi ellenőrzés mellett. Készítménytől függ, hogy milyen gyakorisággal adható-2-4-8 hetente.

2011. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem még....

Bizonyos kritériumoknak meg kell felelni, hogy a terápiát biztonsággal alkalmazhassák. Ki kell zárni zajló fertőzést, előrehaladott szívelégtelenséget, feltétel, hogy nem volt 10 éven belül rosszindulatú daganatos megbetegedés, illetve nem terhes vagy tervez terhességet a kezelés várható ideje alatt. Mivel a biológiai terápiás kezelések növelhetik bizonyos fertőző betegségek iránti fogékonyságot, s ebből a szempontból a legfontosabb a tbc, lényeges az, hogy a kezelés előtt és annak során időszakosan ki kell zárni ilyen típusú kórokozók jelenlétét a szervezetben. Rendszeresen kell tüdőszűrésre járni. Ugyancsak fontos, hogy a betegek nem kaphatnak a kezelés során élő, legyengített kórokozót tartalmazó oltást sem.

2011. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt... A dokik sosem szántak időt rá hogy elmagyarázzák... nekem vastagbélgyulladásom van, és sajnos az ízületeim a csontjaim gyakran gyulladnak be az utóbbi időben, amire egyből Medrolt, szteroidot adnak, persze amint már lecsökkentem és abbahagyom a szedését kezd előjönni ismét a csípő,derék fájdalom... Ezért lenne szükség a biológiai terápiára, már csak az a kérdés, hogy ez úgy működik mint egy fizikoterápiás kezelés, hogy bejárok és elvégzik és a TB miatt ingyenes, vagy mint egy rendes gyógyszer amiért fizetnem kell. Ha fizetni kell akkor valaki meg tudja mondani mennyibe kerül?
2011. jún. 12. 10:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Szakorvosi javaslatra 100% támogatás van rajta, csak a dobozdíjat kell megfizetni, ez 300 ft.
2011. jún. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak idòszakosan kell, vagy az ember élete végéig?
2021. aug. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!