Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Már megint herpeszem van. Mit...

Már megint herpeszem van. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nagyon érzékeny vagyok erre, rendszeresen szinte 2-3 havonta szokott herpesz lenni a számon. Tavaly volt az egyetlen év, amikor max. kétszer volt, de idén megint rendszeresen előjön. Elég csak elmennem egy uszodába és másnapra ki is jön. Pár éve volt egyszer az orromon is, és most is kezd ott ismét előjönni. Nem valami szép látvány és rendesen eltudja cseszni a dolgokat...Mit csináljak? Használtam már Zoviraxot, Aloe lipset, fogkrémmel is kenegettem de nem jó. Ötlet?
2011. jún. 26. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy idegesítő lesz, hogy ezt mondom: de próbálj érdeklődni az orvosnál, ha nem akar vele foglalkozni, akkor erőszakosabban. Hátha tud segíteni egy bőrgyógyász vagy valami ilyesmi...



Lehet, mások azt írják, hogy gyenge az immunrendszered, amit én kétlek.

Ha immunhiányos lennél, arról tudnál, és más tünetei (is) lennének.

Gyenge immunrendszer, mint olyan, szerintem nincs is. Illetve az immunhiány, de az biztos nem, lsd. feljebb. :)

2011. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A herpeszvírus igen alattomos tud lenni, mert ha egyszer bekerül a szervezetedbe akkor ott is marad, s mihelyt valami éri a szervezetet ami miatt az ellenálló képességed kicsit is meggyengül (pl. akár a menzesz, amikor is vért veszítesz, vagy egy lázas állapot) azonnal "támadásba" lendül. Mivel a vírusfertőzéseknek pedig csak tüneti kezelése van, nem marad más, minthogy erősítsd az immunrendszeredet - mert nagyon is le tud gyengülni!!! Szedj sok B és C-vitamint, és nekem az vált be a herpesz esetében, hogy amikor elkezdem érezni, hogy "húzódik a bőr" és kezd fájni vagy viszketni (vagyis érzem, hogy ki fog jönni), azonnal elkezdem kenni NAPONTA TÖBBSZÖR is Hevizos krémmel (a Zovirax is hasonló). S bár a kialakulását nem mindig sikerül megelőzni ezzel (de előfordult már, hogy igen), a lefolyása sokkal gyorsabb és enyhébb: nem nőnek akkorára a hólyagok, 1-2 nap után szépen visszahúzódnak és a fájdalmas nagy sebek is elmaradnak (régen amíg nem voltak ezek a kenőcsök, én is nagyon sokat kínlódtam a herpeszeimmel, és nekem is gyakran kijött az orromban is).

Én ennyit tudok Neked javasolni, próbáld meg, hátha beválik ? :)

2011. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, a menzeszt azért hoztam példának, mert a nők esetében sokkal gyakoribb a herpeszre való hajlam, ezért gondoltam, hogy nő lehetsz (?) :))) Bocsi ha mégsem! :-)
2011. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

fiú vagyok. :D

nem hiszem hogy gyenge lenne az immunrendszerem. rendszereen sportolok, ezért folyamatosan szedem a vitaminokat. legtöbbször normálisan étkezem.

orvosnál egyszer már voltam azt mondták próbáljam ki a zoviraxot és ha nem működik akkor elvileg elküldenek bőrgyógyászhoz és valahogy kikú(r)álják.

az a baj hogy elég csak elmennem moziba, enni egy kis pattogatott kukoricát és már jön is.

nem tudom miért van de nekem a hólyagok már nem szoktak jönni, hanem szinte rögtön kisebesedik. ez főleg akkor baj amikor közvetlen az ajkamon van, mert úgye így az evés is kicsit fájdalmas, ezek melett meg a smárolást is kerülni kell a barátnővel...

2011. jún. 26. 13:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, akkor ezek szerint orvos is ajánlotta már a bőrgyógyászt. Nosza, menj el!
2011. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez esetben már csak azért is menj el bőrgyógyászhoz, mert nem is biztos, hogy herpeszed van. (?) Beutaló nem szükséges!Sok sikert, és jelezd majd, hogy mire jutottál!:))
2011. jún. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!