Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mononucleosis ("csókbetegsége"...

Mononucleosis ("csókbetegsége"), ismerős?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen gyorsan épült fel, hogyan viselte, honnan kapta el? Eléggé szenvedek vele, kíváncsi vagyok más emberekre, akiknek hasonló betegségük van/volt.
2011. júl. 4. 17:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
-e
2011. júl. 4. 17:08
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 8 napig voltam kórházba miatta, előtte 2 hét szenvedés, utána fél évig vigyázni kellett magamra.
2011. júl. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogy honnan kaptam el, az a mai napig rejtély.
2011. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

A mononucleosis általában jóindulatú, magától gyógyuló betegség(az EB vírus okozza, amit más nyálából kaphattál el), a heveny szak kb. 2 hét alatt lezajlik. A teljes felépülés azonban akár 1-2 hónapig is eltarthat. Szövődményként előfordulhat bakteriális felülfertőződés (szuperinfekció), és csak ekkor indokolt antibakteriális kezelést adni.

Szóval nem kell aggódni. Fájni fog a torkod, de a legtöbb, amit tehetsz, hogy kipihened. Ha nagyon rosszul érzed magad,netalán lázad is van arra vegyél be fájdalom/lázcsillapítót.

2011. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Christine, a vigyázni kellett magadra alatt mit értesz?
2011. júl. 4. 19:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs alkohol, kétszer kellett ellenőrző vérvétel, meg sokat pihenni. De úgy látom neked csak enyhe :) én 2 hétig lázas voltam és antibiotikummal kezeltek ki.
2011. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát elég egyéni a lefolyás.

Van, aki észre sem veszi, van aki hetekig van kórházban, van, aki kevéssel megússza, szóval nehéz általánosítani.

Általában az orvos is soká jön rá, hogy miről is van szó, mert másra is ráillik a tünet.

Nyállal bárhonnan el lehet kapni, nem csak csókkal, pl. menzán, buliban, stb.

És valóban, fél évig utána szesztilalom, nem szabad megerőltető mozgást végezni, nehezet emelni, mert a lép megrepedhet, az meg elég gáz. De ezt a részt vérvétellel lecsekkolják.

Hát jobbulást mindenesetre!

2011. júl. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nah igen, én is egy hétig lázas voltam, mire már a májambulancián voltam a megemelkedett májfunkciók miatt, amikor az ott lévő doki kijelentette, hogy tudja mi ez, és muszáj ezzel befeküdnöm a kórházba.
2011. júl. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. És egyébként mennyire fertőző, csak és kizárólag nyállal terjed? Ergó mennyire mehetek emberek közé? Nekem csak 2-3 napig volt lázam, az sem túl magas, szóval ezt a részét egész könnyen megúsztam. Viszont a nyelés nagyon nehézkes, és az orrnyálkahártyám annyira be van duzzadva, hogy nem kapok levegőt.
2011. júl. 5. 14:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Az igen. :O Én holnap megyek vele be a kórházba... :/
2011. júl. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!