Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A rota-vírus elleni oltás...

A rota-vírus elleni oltás beadható 6 hónapos kor után is?

Figyelt kérdés
Babám most múlt 6 hónapos, és most döbbentem rá, hogy kapott egy rakás oltást, de szájon át egyet sem. A védőnő szabin van, tőle most nem tudom megkérdezni. Tud valaki biztos választ adni? Köszi!
2011. júl. 24. 20:40
 1/6 sine.lacrimna ***** válasza:

én úgy tudom 6 hónapos korig adják.

Szerintem már késő nektek.

2011. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az mi gyerekorvosunk is azt mondta hogy fél éves kor a határidő.

De ha megengedsz egy megjegyzést: a rokon gyerekorvos azt modta hogy felesleges beadni, mert jó pár olyan betegség van még aminek ugyan ilyen tünetei vannak. A reklámnak meg ne dőljünk be, csak el akarják adni jó pénzért. Így nem is adattuk be a kicsinek. Ja, és a körzeti orvos sem erőlette!

2011. júl. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen, én is utána néztem, hogy mennyibe kerülhet, és csaknem 20ezer forintos összegeket írtak... úgyhogy lemondtunk róla.:)


köszi a válaszokat!

2011. júl. 25. 14:53
 4/6 anonim válasza:

Kedves Anyuka!

Nem vagyok benne biztos, hogy csak féléves korig lehet beadatni a védőoltást, érdemes orvostól tanácsot kérni, a lenti linken akár online is megteheti, illetve többet olvashat a betegségről.

Véleményem szerint lehet, hogy drága az oltás, de ha nem adatjuk be és baj van, akkor az sokkal rosszabb (az autós cascora hasonlítanám :))


[link]

2011. júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Drága és nem kötelező ami nem véletlen mert a gyerek mindenféle vírust összeszed de a rotát ritkán,sok kicsi kerül kórházba olyan vírussal ami hányást-hasmenést okoz és nem rota.Ne aggódj ha fontos lett volna említené a doki és a védőnő.
2011. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem. 20 hetes kor előtt kell az első adagot beadni, de inkább a 6-8 hetes kort ajánlják, ha van rá mód.
márc. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!