Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csókbetegség. Ha már nem...

Csókbetegség. Ha már nem érzem hogy fájna a torkom és nem vagyok lázas se csókolózhatok a barátommal? Vagy ennél a betegségnél mennyi ideig nem szabad?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 16:15
 1/6 anonim válasza:
Nekem tavaly volt ilyenem. 1 hétig itt volt a barátom, a azon a héten mikor itt volt kellett mennem vérvételre..Megjött az eredmény,nekem is ez volt a baj.. Fájt a torkom stb.. Nem tudom meddig nem szabad,de én már aznap csókolóztam :) Semmi bajod nem lesz! :)
2011. júl. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első! Nagyon okos vagy! Ha neked nem is ez volt a bajod, és mégis csókolóztál, persze, hogy nem volt gond. Amúgy sem neked lett volna tőle bajod, hanem a barátodnak.


Kedves Kérdező!

Nem ajánlom a csókot. Ez egy lassan gyógyuló és alattomos betegség. Rengetegszer van olyan, hogy azt hiszed már kutya bajod, aztán másnap megint lázasan fetrengsz. Én is átestem rajta. Akkor csókolhatod meg újra a barátod, ha már a labor eredményeid is rendben vannak. Addig semmiképpen se, mert lepasszolhatod. Nekem anno egy hónap volt mire minden eredményem újra megfelelő volt. Jobbulást kívánok!

2011. júl. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! és te sokat pihentél? vagy attól még ugyanúgy járkálhatsz?
2011. júl. 26. 15:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokat pihentem, de mást nem is tudtam tenni, mert elég gyenge voltam. Mikor épp jobban voltam azért néha én is kimentem a friss levegőre sétálni egy kicsit. De nem sokat. Ha időd engedi akkor annyit pihenj amennyit csak tudsz, és ha rád jön az álmosság akkor aludj. Ez fontos. Az aluszékonyság egyébként még sokáig fenn állhat, azután is, hogy már meggyógyultál. Akár fél évig is megmaradhat ez. Én pl így jártam. Már rég rendben voltak a leletek és nem volt semmi tünetem, de még hónapokig állati sokat aludtam. És féltem is, hogy ez már örökké így lesz, de szerencsére nem :) Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan kérdezz.
2011. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen nagyon sokat segítettél ;)
2011. júl. 27. 08:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a májamra ment rá ez a bizonyos csókbetegség, a Pfeiffer-féle mirigyláz. Fertőző betegség. De nem csak csók útján terjed, csak "viccesen" annak hívják. Egyébként komolyan érintheti - ha nem fekszi ki az ember - az agyhártyát is. Tehát nem vicc, és nem érdemes kísérletezni vele, hogy még ki kaphatja meg. Akkor is nagy beteg vagy, ha nem érzed magad annak.
2011. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!