Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csókbetegség-mononucleosis...

Csókbetegség-mononucleosis infectiosa. Egyesek azt mondják ha ezt a betegséget egyszer elkapom többször nem kaphatom el, mások szerint hogyha felgyógyulok és megint visszakapom szakítanom kell a barátommal. Melyik akkor nagy valószínűséggel az igaz?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszer kaphatod csak el. Ki akar elszakítani a barátodtól? :D:D:D
2011. júl. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az orvos mondta ezt a lehetőséget is.. :S nem is akarta mondani de azt mondta mostmár csak elmondja
2011. júl. 26. 18:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Hülyeség, nekem azt mondta a doki, hogy örökre kaptam védettséget. Azóta se kaptam el, tehát vszeg igaz.
2011. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon remélem így lesz... mert jó egyszer minden véget ér valószínűleg de nehogy már emiatt kelljen hogy szakítsunk.. :S
2011. júl. 26. 18:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos el kell oszlatnom a rózsaszín felhőket:nagybátyám 2X kapta el és az orvosok is ledöbbentek
2011. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mononucleosis infectiosa-t nemcsak egyféle kórokozó okozhat. Leggyakrabban az EBV, jóval ritkábban a CMV okozza, miminális esetszámban mások - ergo normál immunitást feltételezve is elméletileg többször meg lehet kapni (más-más kórokozóval a háttérben, pl. először EBV miatt, majd CMV fertőzés miatt). Ez nem azt jelenti, hogy ne lenne védettséged azzal a kórokozóval szemben, amit egyszer már átvészeltél! Kérdezd ki erről az orvosodat, hogy hogyan értette, de nekem így tűnik logikusnak.
2011. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezért miért kellene szakítanod a barátoddal. Nem biztos, hogy tőle kaptad el. Ezt csak viccesen csókbetegségnek hívják, mivel régen nem tudták, hogy mi okozza, csak azt, hogy fertőző. Ezért gondolták, hogy csók útján terjed. De bárhogyan, bárkitől elkaphatod úgyanúgy, mint a náthát. Elég, ha egy hordozó személy a környezetedben elköhinti magát. Egyébként a gyerekkori betegséget is meg lehet kapni kétszer is. Én kétszer voltam skarlátos.
2011. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

sajnos tényleg többször is el lehet kapni, sőt, ha nem vigyáztok, rendszeresen felülfertőzitek egymást.tudtommal ezellen adják az antibiotikumot, ha adják.

mivel nyállal terjed leginkább, ezért jogos, hogy csókbetegség a neve.

amúgy emiatt nem kell szakítanod a barátoddal, csak vigyázzatok egymásra.

2011. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Micsoda marhaság ez a csókbetegség elnevezés? Nekem a 6 és a 7 éves fiaim kapták el!! Virusfertőzés ezért szigorúan tilos!! antibiotikumot szedni rá,mert csak súlyosbitja! A probléma az vele,hogy megjelenésekor nagyons sok doki mandulagyulladásnak nézi és antibiotikumot ir fel rá - nálam mind a két gyereknél benézte a gyerekorvos... a kórházban azt mondta a doki,egyszer kapják el és védettek lesznek. Nem csak nyállal terjed és főleg nem (csak) csókkal!!!! A lényeg,no antibiotikum,sok ivás,pihenés!
2013. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!