Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valamiféle házi praktika? ->

Valamiféle házi praktika? ->

Figyelt kérdés

Bal nagylábujjamon körömágy-gyulladásom lett.Betadine-nal kenegetem.


Esetleg pluszba sós áztatás? Egyszerű beszakadt köröm miatt van.Szívesen használnék neumagnolt,de itthon nincs,és anyukám nem tudhatja meg,hogy már megint ez a bajom(tehát pénzköltés nélkül kell megúsznom).


Nagyon hatékony módszer kéne,lehetőleg a lehető leggyorsabban kéne meggyógyulnia!(Ma könyvtárba mentem,és nem volt nagy séta(igaz,kicsi sem),de rosszabb lett) :S


2011. aug. 9. 19:05
 1/5 anonim válasza:

A Betadine-oldat bőr- és nyálkahártya-fertőtlenítő szer. Ezzel a gyulladást nem fogod megszüntetni, csak az adott területet fertőtleníted le vele.


Ezt találtam:


"Általánosan ismert és bevált recept erre a vízben oldott kenőszappannal való áztatás, majd húzótapasz használata. A seb kifakadása gyorsítja a tisztulást, de a gennyesedés miatt szükséges az antibiotikum tartalmú kenőccsel való kezelés.


Amennyiben 3-4 napon belül nincs javulás, esetleg a gyulladás még nagyobb területre terjed ki, feltétlenül orvoshoz kell fordulni. Ilyenkor a gyulladás eléri a mélyebben fekvő szöveteket, inakat sőt akár a csonthártyát és a csontot is, ezért szükségessé válhat a műtéti beavatkozás. Krónikus fertőzés esetén esetleg a körmöt el is kell távolítani, az új, egészséges köröm növekedése érdekében. A kezelés során zselatint is felírhat az orvos, ami segíti a köröm megfelelő növekedését, javítja a sérült rész vérkeringését."


Nem értem miért nem szólsz édesanyádnak, főleg nem, hogy miért nem mész el vele orvoshoz.

Nem játék semmiféle gyulladás sem!

2011. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kenőszappan az Baba szappan is lehet?



Nekem rengeteg ilyen bajom volt már,ugyanezen a lábujjamon,évekig kínlódtam ezzel.Azért nem tartom szükségesnek az orvost,mert az egyik alkalommal ennél sokkal,de sokkal csúnyább volt,amikor azt mondták,hogy esetleg műtétre kerülhet a sor.És azt a csúnyasági fokozatot meg sem közelíti,így nem akarok szól érte.Magamnak kell megoldanom a problémát :S

2011. aug. 9. 20:37
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg ugyan a könyvtár után a cipőtől rosszabb lett,de most visszahúzódott.
2011. aug. 9. 20:38
 4/5 anonim válasza:

1. vagyok

A patikában kapható illatmentes és tiszta kenőszappanra gondolnak a bemásolt idézetben.


Szerintem pont azért kellene szólni, mert már eddig is sok gondod volt vele, nehogy pont ezzel súlyosbítsd a helyzetet, hogy műtét legyen belőle...

De Te tudod végül is. :]


Jobbulást kívánok!

2011. aug. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a bevált házipraktika ilyen esetre az, hogy egy paradicsomot félbevágok és ráteszem az érintett területre, és dunsztkötéssel rögzítem. Olcsó, gyors és tényleg hatásos megoldás! A paradicsom gyulladáscsökkentő hatással bír!
2011. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!