Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüszős mandulagyulladás! Mit...

Tüszős mandulagyulladás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rettenetesen fáj a torkom, minden nyelés egy kínszenvedés. Nem tudok enni se nagyon. Magas lázam van. Volt már valakinek ilyen? Ti mit tettetek? Szedek antibiotikumot(Actil) Mit javasoltok? Itthon mit tegyek? Fagyi, hagymalé, gyógynövény? Kérlek segítsetek. Nagyon rosszul vagyok.
2011. aug. 13. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
:-( Nem tudom, hogy mit tehetnél még. Az antibiotikum majd kifejti a hatását. Addig meg forró leves, neocitran (nekem bevált)...stb. Ha dohányzol, akkor amíg meg nem gyógyulsz ne nagyon cigizz. Jobbulást.
2011. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Aludj! Akkor nem érzed. :)

Esetleg kamillatea? Az gyulladáscsökkentő.

2011. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Amikor nekem volt elmentem orvoshoz. Antibiotikumot írt rá, és kihangsúlyozta h legalább óránként igyak egy pohár vizet/teát. Később elküldött vérvételre is, hogy kiszáradtam-e...

Gyógynövények közül nekem leginkább a kakukkfű tea vált be, minden torokbajra.

Jobbulást!

2011. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A fagyiról mit gondoltok?
2011. aug. 13. 16:14
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Volt olyan barátnőm, akinek jót tett. Nekem még soha. :)
2011. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
A fagyi néha bejön, de van amikor rosszabb lesz tőle, inkább tegyél állott vizes borogatást a torkodra, igyál sok langyos (ne forró) mézes teát, ha bírod a sós vizet akkor gargalzálj napont háromszor enyhén sós langyos vízzel, ez is leviszi a gyulladást és gyorsan csökkenti a fájdalmat, de lehet kapni olyan szopogatós tablettát, amiben fájdalomcsillapító is van.
2011. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem pár éve volt nagyon súlyos tüszős mandulagyulladásom, már kórházba akartak küldeni. Én turmixolt gyümölcsöket próbáltam enni (máramennyire bírtam a torokfájástól),levest, főzelékeket, vitaminokat, próbáltam a fagyit is, az kicsit enyhített a fájdalmon, de nem tudom, hogy javított e a helyzeten. Ami igazából nagyon jó, az a Glycosept oldat. Vagy öblögetni vele vagy nekem meg már annyira durva volt, hogy fülpiszkálóra tettem és úgy óvatosan próbáltam ledörzsölni a tüszőt... Meg az orvos végül felírt valami drága gyógyszert, aminél lehetett választani, hogy 3 szemes vagy 5 szemes, nekem először a 3 szemest írták fel, annyi elég is volt. A nevét sajnos nem tudom, már régen volt :( De nekem alapból nehéz gyógyszert felírni, mert szinte mindre allergiás vagyok.

Összefoglalva: Glycosept oldat, sok meleg tea, gyógytea, vitamin, calcium sandoz pezsgőtabletta c vitaminnal meg valamilyen antibiotikum.

Remélem beválik, jobbulást!

2011. aug. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek! Még jöhetnek a válaszok...
2011. aug. 13. 19:05
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A hideg és a forró dolgok egyaránt árthatnak.

A hideg tovább rontja a védekezőképességet, a forró pedig a gyulladást direkt erősítheti.

Ne egyél fűszeres dolgokat sem, viszont sok gyümölcs, akár levét kipréselve, ha nehezen eszel szilárdat. Sok vitamin.


Jobbulást!


Ja és szedj valami probiotikumot az antibiotikum miatt - pl. Normaflore - de van más márka is.

Jughurt nem jó, mert gennyes gyulladásnál a tejtermékek kerülendők. (Nem kell teljesen lemondani róla, ha kívánod, de ne legyen sok!)

2011. aug. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Áhh nekem most fáj úgy két napja a torkom,hogy nem bírok nyelni,nagyonnagyon pokol:((

A kánikulában fázhattam meg ?Orr bedugulva vagy folyik,torkom eszméletlenül fáj és volt tegnap egy kis hőemelkedésem,de én ezt má rnem bírom sokáig:)remélem holnapra jön egy angyal és leviszi a fájdalmamat a torkicámból:)

Mert 2 napja semmit nem alszom olyan rossz.

2011. aug. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!