Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Immunrendszer, fertőzések

A kérdés

Lábgomba, körömgomba ellen tényleg hatásos a só és az ecet (20%-os) egyvelege?

2011. aug. 20. 17:10  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Az ecetes víz valóban jó, mert megváltoztatja a bőr PH-ját, ami nem kedvez a gombáknak. Hogy ez körömgomba esetén jó-e, nem tudom, de bőrgomba ellen tényleg jó.

Érdemes kiegészítő kezelést alkalmazni a körömre, pl stiftet.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont 2011. aug. 20. 17:21 Privát üzenet
A gombás területet kend be hígítatlan almaecettel,a zoknikat is ecetes vízzel öblítsd.

# 2/11Időpont 2011. aug. 20. 18:30 Privát üzenet
Nem akarlak elkeseríteni, de a körömgomba eltüntetésen nem ilyen egyszerű. Nekem volt egyszer, bőrgyógyász adott rá szert (körömlakk-szerűség), hónapokig kellett reszelni a felületét, és kenegetni a körömlakkal. Ezért én nem hiszek a reklámozott stiftekben sem. Szerintem menj el bőrgyógyászhoz!

# 3/11Időpont 2011. aug. 25. 08:08 Privát üzenet
Stift az nem gombára való , szemölcsre , de nekem nem múlasztotta el , hanem egy vékonyszelet fokhamát ragasztottam a szemölcsre és attol múlt eltalán 3 hét alatt a stifttöl semmi sem történt

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont 2011. aug. 25. 08:30 Privát üzenet
Kriszti84 nevű felhasználó válasza:

Formalinos lábáztatás is jó. Egy nagy lavór vízbe tégy egy evőkanálnyi formalint, és áztasd benne 20 percet. A hordott cipőt is ki kell fertőtleníteni: Formalinos vatta a cipőbe, cipő nejlonzacsiba jól lezárva (kettőbe is teheted), majd így álljon egy éjszakát, majd ki kell szellőztetni.

De ha nagyon súlyos a helyzet azért ne kisérletezz és menj el dokihoz, hosszútávon olcsóbb.

Sok sikert!

# 5/11Időpont 2011. aug. 25. 12:26 Privát üzenet
Persze hogy jó. Ha például elmész a Holt tengerre, egy gomba sem fogja átélni a támadást. :)

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont 2011. aug. 25. 15:16 Privát üzenet

A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:30

fyi,

[link]

# 7/11Időpont 2011. aug. 25. 18:54 Privát üzenet
Nekem is volt erős láb és körömgombám. Évekig szenvedtem tőle, kipróbáltam mindent, eredménytelenül. Végül egy természetgyógyász segített: kikevertünk egy krémet körömvirágkrémből, svédcseppből és grapefruitcseppből. Azóta tiszta a lábam!!!! Végre vállalhatom nyáron szégyenérzet nélkül! Se körömgomba, se lábhólyagok. Ha érdekel, az összetétel pontos mértékét elküldhetem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 8/11Időpont 2011. aug. 27. 08:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ó, igen, érdekelne! :))

# 9/11Időpont 2011. aug. 27. 09:12 Privát üzenet
Ha nem komoly, akkor valószínüleg enyhíti a tüneteket. Főleg, ha szódabikarbónát is raksz a lábfürdőbe. Ez igazából csak, annyit segít, hogy enm lesz szagos a lábad illetve nem fog viszketni.

A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont 2011. aug. 30. 00:52 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Körömgomba: Ha a Canespro nem gyógyította meg 100%-osan a körmöm 2 hét alatt, folytathatom a kezelést valamilyen stifttel? Szerintetek hatásos úgy?
Körömgomba mennyi idő alatt múlt el neked?
Körömgomba esetén milyen kezelés célravezető? A gyógyszeres kezelés tényleg hatásos de a májat megviseli?
A 100%-os teafaolaj körömbe dörzsölése tényleg hatásos körömgomba ellen?
Mi a neve a legujabb szernek, amely a lábujakon lévő körömgomba ellen hatásos?
Körömgomba kezelésére van-e valamilyen hatásos gyógymód?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Immunrendszer, fertőzések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!