Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most tudtam meg a barátomról,...

Most tudtam meg a barátomról, hogy AIDS-es. Miért érintett ez ilyen rosszul?

Figyelt kérdés
Tegnap közölte velem a barátom(még nem feküdtünk le), hogy AIDS-es. Azóta ezen agyalok. Nem lehet majd gyereke, és az egész élete teljesen más... Rosszul tettem, hogy kiakadtam, és megbotránkoztam? Hogyan kellene kezelnem, mi lesz a szexuális életünkkel? Én nem tudok rettegésben élni mellette, de most lettem biztos abban, mennyire szeretem. Most mit tegyek?
2009. ápr. 18. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
na vajon miért akadtál ki? tudod ez halálos betegség.. még szép, hogy kiakadsz.. a házunkban lakik egy meleg pár, ahol az egyikük AIDS-es és mégis boldogok. ettől még lehet teljes életet élni, ha nem fogsz rettegni. valahol olvastam, hogy néha a gumi sem véd.. és persze úgy, hogy sosem egyesülhettek úgy, hogy teljesen.. ellenben ha szereted és eltudod vele képzelni az életed, akkor is még fogadhattok örökbe is. ami egy nagyon szép dolog! jól mérlegelj, megéri-e kockáztatni, szereted-e annyira valóban? sok sikert és vigyázzatok magatokra!
2009. ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Ez elég durva.Leírom hogy mit tennék a helyedben.Én biztos elhagynám nem kockáztatnám a sját egészségemet miatta.Lehet hogy ez önzőség de én akkor is ezt tenném.Nem lehet gyereketek,mindig attól félsz mikor kapod el......................................Nekem nem érné meg.
2009. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Kegyetlen egy élethelyzet, annyi biztos. nagyon erős érzelmi kötődésnek kell ahhoz fennállnia a részedről, hogy vállald ezt a kapcsolatot minden nehézségével együtt. nem utolsósorban az életedet kockáztatnád. közös gyerek kizárva, a szex sem lehetne soha teljes. arról nem is beszélve, miként viselnéd annak a tudatát, hogy a párod élete egy időzített bomba. rengeteg lemondással, fájdalommal és keresűréssel teli kapcsolat lenne. soha nem lehetnétek felhőtlenül boldogok, mert a kapcsolatban mindig ott lappangna az elmúlás gondolata. én nem mondom meg, hogy mit csinálj, te döntöd el. de én ezt a kapcsolatot nem vállalnám.
2009. ápr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Akár egy egyszerű csókkal is elkaphatod,ha vérzik mindkettőtök szája,akár olyan mértékben,amit még nem vesztek észre.


Hány évesek vagytok?mert lehet,hogy a gyerek téma nem is kerül szóba.


Amúgy meg lassan szerintem el fogtok hidegülni egymástól,akár akarod,akár nem.

2009. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

miért hidegülnénk egymástól???? kérlek magyaráz el...

(tényleg érdekel)

2009. ápr. 18. 14:57
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Én nem igazán értek egyet azokkal, akik írták, hogy ettől még lehet ugyanúgy élni. Örökbe nem is tudnának fogadni, mert ott annyi faktort megvizsgálnak és ez kizárná az örökbefogadást. Általában a fertőzéstől számított 8-12 éven belül az AIDS-esek többsége meghal. Ezen nem nagyon tudunk szépíteni, ez tény. Egy gyereket bevállalni ilyen körülményekkel felelőtlenség. Szexuálisan fogalmam sincs, hogy hogyan lehet 100%-os biztonsággal érintkezni ilyen helyzetben. Szerintem sehogyan sem ugyanis a HIV vírust nemcsak a tipikus közösüléstől lehet elkapni. Nem tudom, hogy mit tennék a helyedben, elhagyni nem akarnám ettől, de nem hiszem, hogy bármikor is szexelnék vele. Hány évesek vagytok? A barátod mi által kapta el ezt?
2009. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Azért hidegülnétek el, mert szex nélkül nem lehet teljes értékű egy igazi párkapcsolat. a szexnek az ember esetében ugyanis párkötő funkciója van. enélkül meg... stabil párkapcsolatot nehezen lehet elképzelni valódi szex nélkül, erről van szó.
2009. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég nehéz helyzetben vagytok annyi szent.

Hadd érveljek egy kicsit a kapcsolatotok ellen és, vagy mellette.

Ha úgy döntesz, hogy mellette maradsz, Neki ez egy egész életre szóló biztonságot ad.

Hiszen a tudat, hogy ha majd eljön az ideje, lesz mellette egy ember, és az az ember, akit szeret, és Őt viszont szeret.

Te pedig, ha úgy döntesz, hogy Vele maradsz, talán azt a hálát fel sem fogod tudni fogni, amit Tőle kapsz, amiért kitartasz mellette.

Neked ez persze jól is fog esni.

A másik, hogy egy bizonyos idő után, ezt sajnos nem tudhatom, hogy egy jól kezelt beteg, meddig él, szerintem ez egyéntől is függ, de jó esetben akár 10-15 vagy akár 20 évig is együtt lehettek, de Neked ezen időszakban le kell mondanod, minden testi örömről Vele.

Tehát óriási áldozatot kell, hogy hozz.

Tudom a szerelem nagy úr, és vannak olyan emberek, akik örömüket lelik, ha egy társuknak, lelki jó barátjuk marad.

Igen nemes, és önzetlen dolog Tőled, ha úgy döntesz, hogy kitartasz mellette.

De egy ilyen embert elengedni is nagyon nehéz.

Az elvesztése talán sokkal jobban fog fájni, mert egy kicsit Te is meghalsz Vele.

De ha erős vagy, talpra állsz.

Az ilyen embernek komolyan mondom, aranyba kellene foglalni a nevét.

A közös baba, még ha örökbe fogadott is tényleg nem lenne helyes.

És a végére csak annyit, hogy nagyon vigyázz magadra, légy odaadó társa, ha úgy döntesz, hogy mellette maradsz.

Mert ne feledd Ő haldoklik, csak nagyon lassan!

2009. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!