Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A kislányom második hete jár...

A kislányom második hete jár bölcsibe, és elkezdődött az amit mindenki mondott. Rosszul van, folyik az orra és valószínűleg a füle is fáj. Gondolom összegyűlt a takony neki. Az orrát fújja, meg ki is szívjuk neki. Hogyan tudnánk még segíteni rajta?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 13:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Illóolajat párologtatunk,de nem tudom hogy az használni fog e.
2011. szept. 18. 13:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne vigyétek bölcsibe! A kicsinek otthon a helye az anyjával vagy a nagyszüleivel. Még nincs abban a korban, amikor közösségbe kell szoktatni.
2011. szept. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt én pontosan tudom és azon vagyok hogy ne kelljen neki,de most ez sajnos nem megoldható.
2011. szept. 18. 13:32
 4/9 anonim ***** válasza:
En is igy voltam a fiammal. Az elso heten mar beteg volt. Emlittem a dokinak, azt mondta, ez normalis. Azok a gyerekek, akik ezt "tulelik", megszokjak, nagyobb ellenallo kepesseguk lesz a betegsegekre, mind azoknak, akiket nem visznek bolcsibe, oviba, otthon vannak elzarva. Ezek a gyerekek majd iskolaban kezdenek beteg lenni, mig a tobbi mar tul esett rajta. Lehet, hogy igaza volt, mert harmadik het utan, nem volt beteg, nem kapott el minden vacckot, egeszseges gyerek volt/meg most is.
2011. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A miénknek sem volt semmi baja eddig,nem féltjük "semmitől",kertben vagyunk meg sétálunk meg megyünk ide-oda,egészséges kislány.De valami jó házi praktika a takonyra meg e fülfájásra ilyen korban esetleg?
2011. szept. 18. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!Mi most kezdtük el a Grapefruit-cseppeket.Nagyon sok jót hallottam róla.Immunrendszer erősítő.Valamint az echinacea homeopátiás bogyócskákat is csak ajánlani tudom.Mindkettő természetes védekezést indít be az immunrendszerben,és a felső légúti betegségekkel szemben hatásosak.
2011. szept. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok gőzölni, ha rátudod venni valahogy, az a leghatásosabb, a "nem létező" váladékokat is kihozza 5-10 perc alatt. Egy lábos forró kamillatea fölé hajolva is tökéletes, megpróbálhatod játékosra fogni a dolgot, te is bebújsz vele a törölköző alá, közben sugdolózva nevetgéltek stb. hátha eltűri, egy próbát megér szerintem.

A fülére a meleg sót ajánlom. Nekem oviban volt sokszor ilyen problémám, kifejezetten emlékszem rá, hogy anyu mindig a sóval próbálkozott és szerettem is, mert mindig egy kis helyes batyut kötött belőle. :)


Egyébként pedig ne legyen bűntudatod, a bölcsi egyáltalán nem rossz dolog, ha másként nem lehet megoldani. Én is jártam anno, tesóim is és azt kell hogy mondjam tényleg mindig sokkal egészségesebbek voltunk, mint a többiek, bár akkoriban még irigyeltem őket, mert lóghattak a suliból. :)

2011. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SZASZ EDITH válasza:
A LENYEG AZ , HOGY AZ IMMUNRENDSZERET EROSITSD, MERT HA A LAZA IS FELMEGY MEG A BOLCSIBE SEM FOGADJAK S HA NEM MEGOLDHATO AZ OTTHON TARTASA A PICINEK, AKKOR AZ NAGY BAJ, PROBALKOZZ C VITAMIN (ORGANIKUS) NAGYOBB DOZISBAN ADASAVAL ES OLAJFALEVEL KIVONATTAL (AMI EGY TERMESZETES ANTIBIOTIKUM)
2011. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudo hogy mennyire segit az orr duguláson biztosan, de nem tudom lehet e még olyat kapni... emlékszem hogy amikor én pici voltam akkor mentolos krémmel kenték be a mellkasomat amitől tisztult az orrom, késöbb lehetet kapni ilyen mentolos rudat olyan alakban mint a szőlőzsírok...
2011. szept. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!