Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orrdugulás ellen mi a legjobb...

Orrdugulás ellen mi a legjobb megoldás hosszútávon?

Figyelt kérdés
Az okát nem tudom, de immáron 2 hónapja csak orrcseppekkel tudok létezni, annyira be van dugulva az orrom (azaz duzzadva a nyálkahártyám) Az orrcseppesek azt írják, hogy a hatóanyagok károsítják az orrnyálkahártyát, ezért szünetet kell tartani. De ha nem múlik el a maximált idő alatt az orrdugulás, akkor mi a teendő? Méltósággal léletölni szájon át, mint a lihegő kutya? Létezni nem lehet így. A patikus eltanácsolt a cseppektől, sprayktől, de ahogy közeledik az éjszaka egyre idegesebb vagyok, mert így aludni nem lehet. A sósvizes öblítés csak addig jó, amígy csinálom, 10 sec múlva az "ajtók záródnak". Illólaj-semmi hatás, orrkenőcs dettó.
2008. márc. 13. 19:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
szakorvoshoz kellene menni szerintem. ez még jutott az eszedbe?
2008. márc. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Dede, most jövök tőle :) Adott gyógyszert, hogy szedjem, ez állítólag lelohasztja a nyálkahártya duzzanatot, amúgy mindent rendben talált. Azt mondta, hogy nem súlyos az esetem, csak kényelmetlen.
2008. márc. 14. 11:25
 3/27 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is hasonló volt! Napi 8 gramm (8000mg) C vitamin + multivitamin komplextől KÉT NAP ALATT elmúlt! A multivitamin: Scitec: Multi-X

és Scitec 1000mg-os C vitamin

google-ban rá tudsz keresni hol lehet kapni.

2008. márc. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Orrcsepp helyett használj orrkenőcsöt!

Majdnem olyan hatékony - viszont nincs mellékhatása. Sőt: gyógyítja az esetleges sebeket is az orrodban.

Az orrcsepp 10 nap után már NEM AJÁNLOTT! Sérülhet miatta a szaglásod is!

2008. ápr. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
Az én orrdugulásom allergiás eredetű, és 3 éve tart. Kezdetben az orrsprék hatásosak, majd egyre rövidebb hatásúak voltak, és amikor teljesen megszünt a szagérzékem, abbahagytam. Sajnos ujabban az ízérzékelésem is erősen romlik. Mindeddig senki sem tudott rajtam segíteni. Kiváncsi lennék, nincs-e valakinek egy jó ötlete azom kivűl, hogy forduljak orvoshoz?!
2009. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos hiába fordulnál.

Mint említettem, az orrcsepp 11 nap után MARADANDÓAN károsítja a szaglásod.

Ha csak addig használtad, míg teljesen elment a szaglásod - ezzel adtál egy jókora pofont az ízérzékelésednek is.

A következő ízeket fogod érezni ezentúl: édes, savanyú, sós, hús. Meg még ami az orrodból maradt.

Ezeket ugyanis a nyelv érzi. A többit az orr.

2009. febr. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
23%
Ja, bocs' - még a keserűt is érezni fogod.
2009. febr. 23. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
100%
én fél éve használom a rhinospray plus-t. Már régóta mondták hogy hagyjam abba mert 'rá fogok szokni'. de nem tudtam nélküle létezni, mert nem kaptam levegőt, ezért egyre gyakrabban fujtam. Most félév után légcső/tüdőhurutom lett tőle, és az ízeket is alig érzem. . . és nemtudok micsnálni :S továbbra sem kapok levegőt az orromon, már akkor sem ha fújom a sprayt.
2009. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
27%
histaminum ch15 napi 2x5, coryzalia óránként aztán lehet csökkenteni az adagokat.Ezek homeopátiás készítmények ezért a szedésre oda kell figyelni fél órával előtte és utána nem szabad semmit fogyasztani fogkrémre rágóra mentolos dolgokra oda kell figyelni mert nem hat ha még érzed az ízület.Én végre jól vagyok kívánom nektek is!
2009. nov. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
én sem javasolnám a hosszútávú orrcsepphasználatot, ugyanis amellett hogy károsítja a nyálkahártyát, még függőséget is okoz! olvassátok végig a betegtájékoztatókat! ezen készítmények 90%-ához a nyálkahártya hozzászokik gyakran 7-8 nap után és utána már csak az egyre nagyobb adag után fog kitisztulni az orrjárat, természetesen egyre rövidebb ideig. Kb olyan mintha drogfüggő lennél csak ebbe nem halsz bele...
2009. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!