Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orrdugulás ellen mi a legjobb...

Orrdugulás ellen mi a legjobb megoldás hosszútávon?

Figyelt kérdés
Az okát nem tudom, de immáron 2 hónapja csak orrcseppekkel tudok létezni, annyira be van dugulva az orrom (azaz duzzadva a nyálkahártyám) Az orrcseppesek azt írják, hogy a hatóanyagok károsítják az orrnyálkahártyát, ezért szünetet kell tartani. De ha nem múlik el a maximált idő alatt az orrdugulás, akkor mi a teendő? Méltósággal léletölni szájon át, mint a lihegő kutya? Létezni nem lehet így. A patikus eltanácsolt a cseppektől, sprayktől, de ahogy közeledik az éjszaka egyre idegesebb vagyok, mert így aludni nem lehet. A sósvizes öblítés csak addig jó, amígy csinálom, 10 sec múlva az "ajtók záródnak". Illólaj-semmi hatás, orrkenőcs dettó.
2008. márc. 13. 19:27
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

A szakorvosokról meg annyit, hogy először egy antihisztamin tartalmú gyógyszert adott (Aireus) majd pedig azt mondta, hogy le kéne égetni az orrkagylómból!

A hentes k u r v a anyád agyából kellene leégetni... Szóval ennyit az akadémikus nyugati orvoslásról.

Akkor már inkább a paleolit étrend és a vitaminok.

2009. dec. 19. 12:28
 12/27 anonim válasza:
100%
Kétségbe esve olvasom az előttem szólókat, mintha rólam lenne szó. Egyre erőszakosabb az orrdugulásom, szagérzetem semmi, ízérzék még úgy ahogy. 3x műtötek orrpolippal, 2x altatás nélkül, 1x lézerrel, altatásban. A lézeres egy vagyon volt, de úgy látszik nem sok eredménnyel, mert ismét küszködök. De most nem rólam van szó, hanem a kérdezőről. Megfigyeltem, hogy torna, biciklizés hatására mintha kidugulna...így most felpattanok a bicajra, mert rémes.
2010. aug. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Hello Mindenki!

Hát közben eltelt egy kis idő. Hál'Istennek az orrdugulás már nem állandó része az életemnek. Aki utoljára a mozgást, mint "kidugító" megoldást írta, igaza van, mint ahogy a mega dózisú vitamint ajánlóknak is. Nálam az alábbi megoldással múlt el (illetve nem elmúlt, hanem távol tudom tartani magamtól) az orrdugulást:

Én a naturvitamintól és a twinlabtól vásárolok, de mostanéban a Pólusban is van egy vitaminos, aki jkvitamin vagy jóközérzet vitamin néven árusít. (Ez nem a reklám helye, ezért is nem írok konkrétabbakat)

SZóval: nagy dózisú d vitamin (jó háziorvos>recept>Fresenius) aztán komoly nagy vitamintartalmú Multivitamin. (Twinlab Daily One pl) Mellé: nagy adag Calcium Magnesium (Naturvitamin) és egy-egy kapszula BeePollen(Naturvitamin). Ezen felül 5-6-7-8emg aszkorbinsav vagy jk C-vitamin.

Nagyon sok víz (mentes) és én 1-2-3Kg almát is megeszem.

Hozzá a paleolit étrendhez aránylag közelálló szénhidrátszegény étkezés.

Mozgás: futás, bicaj, valóban elmulasszák, de csak a mozgás időtartamára.

Szerencsére a fenti vitaminmennyiség elűzi és távol tartja a dugulást. De ha valamelyik vitaminom elfogy és netán pár hétig is kimarad, az orrdugulás finoman visszasettenkedik az életem részévé. Nem szabad megvárni.

A szakorvosokat én nem ajánlom, mert az antihisztaminon és a lápiszoláson kívül mást nem ismernek.

2010. aug. 9. 19:06
 14/27 anonim ***** válasza:
77%
ez hülyeség én már szinte több éve használom a rinosparyt és semmi bajom tőle és nagyon jó !szinte minden este!És ez nem kamu!
2012. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
A rinospray nagyon jó én már évek óta használom esténként !Csak akinek érzékeny rá a szervezete annak tesz rosszat!
2012. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
100%
Az orrspray/orrcseppre rá lehet szokni! Persze csak arra amelyik igazán hatásos - mivel úgy kitágítja az orrjáratokat, ahogy normális esetben soha, a szervzet hozzászokik, és miután már meggyógyultál a spray nélkül irtózatosan bedugul az orr (érösszehúzó szer). Rá kell szánni egy teljes napot és egy éjszakát a leszokásra. Már reggel nem használni az orrspray-t és óránként többször is kamillás gőzzel inhalálni. Nekem másnap reggelre kezdett el szelelni, addig kb akkora bedugulás is volt hogy szájon át is kín volt venni a levegőt. Azóta ha tehetem inkább vízzel/sós vízzel öblögetek ha nátha van, mert ezt mégegyszer nem kívánom átélni. Ja és drága is volt az állandó orrspray-zés. Ezek a spray-k (pl nasivin) csak akkor jók ha az embernek fontos dolga van ahol nem engedheti meg hogy be legyen dugulva az orra. Szóval csak módjával, alkalmanként(én mondjuk így se).
2012. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
folyamatos orrdugulástól szenvedek én is, 20évesen orrsövény,30 évesen orrpolip,34 évesen orrpolip,35évesen orrkagyló kisebbítő műtét. Az eredmény 30 éves korom óta csak az egyik orrlyukam szellőzik, a másik 90% ban nem, igaz nem sikerült a másik orrlyukamat megműteni mert bevérzett a szemem. Az orrdugulás már a fülemben maradandó daganatszerű kialakulást okozott. Észrevettem, h a stressz (meló) a mozgás, és a nagyon meleg segít(öltözködés)egy ideig. nagyon ritkán természetes állapotban is (ilyesztő szellőzés) rövid időre. 1 hete multivitamint szedek, megpróbálom a Vargha metodikával a jövő héten(egyensúly helyreállítás???). Úgy érzem, a dokik csak szabdalásban, és ideig óráig ható gyógyszerekben gondolkoznak. Biztos vagyok benne, h a műtétek csak kárt okoztak! Felszíni tünet kezelésből elegem van.
2012. febr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
nekem tavaly óta van az, ha megfázok akkor bedugul az orrom és folyik... de amikor kifújnám, akkor meg semmi nem jön, pedig hát érzem hogy folyik... ez mi?? mit lehetne ellene tenni? szerencsére csak akkor van ez amikor megfázok, de nagyon kellemetlen, és este szinte semmit nem aludtam miatta.
2012. márc. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is időtlen idők óta dugul az orrom, duzzadt orrnyálkahártya. Van még orrgaratcsorgás és krákogás is.

A háziorvosok - vizsgálatok közben váltottunk - szerint refluxról van szó, de az arra írt gyógyszerek erre nem segítenek...

Furcsaságok:

- Harmadszor is savcsökkentőt írt a doki, pedig előtte ezekre a tüneteimre sose használt.

- Két orr-fül-gégésznél voltam, mindkettő csak belémvilágított, továbbpasszolt, hogy lehet kicsi allergia, lehet reflux, szennyezett levegő, stb. (Utóbbit én se kétlem!)

- Az allergiaügyet egyetlen bőrpróbával lezárták, ahol pedig fel se rakták a háziporatkát.

- A két fül orr gégész fel se vetette az orrpolip lehetőségét, se anatómiai elváltozás lehetőségét. A két háziorvos melléküreg-RÖNTGEN-nel zárta ki az orrpolip lehetőségét. CT, MR: senkinél nem merült fel...


Mindenhol hülyének néztek, továbbpasszoltak, nem voltak alaposak.


Azt hiszem, további tünetek jelentkezéséig illetve a jelenlegiek fokozódásáig nem megyek ezzel orvoshoz. Salvus-szal öblögetek orrot illetve használok inhalálógépet is - e kettőre a 2. fül-orr-gégész és a jelenlegi háziorvos rá is bólintott.

2012. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
91%
ez egy hülyeség én már nem is tudom mióta használom a rinó +és tökéletes a szaglásom
2012. ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!