Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torokgyulladás esetén éjszakár...

Torokgyulladás esetén éjszakára valami praktika?

Figyelt kérdés

Torok és mandulagyulladásom van. Ki kellene venni a mandulám, sok probléma van vele, ezért gyulladt be most is sajnos. Kaptam rá antibiotikumot (Curam duo 1000 mg).


De a konkrét kérdésem az lenne, hogy éjszára milyen módszert lehetne kitalálni, hogy tudjak aludni? Állandóan kiszárad a torkom, erre felkelek, már az is rossz, ha veszem a levegőt, mert érzem, hogy szárítja ki a torkom. :( Éjszaka nem ihatok meleg teát és nem szopogathatok cukrot. :( Valaki valami ötlet?


2011. okt. 13. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, nem sokat tehetsz.. Talán szopogass Septofort-ot, az ilyen torokfertőtlenítő tabletta, kicsit "érzéstelenít", nekem be szokott jönni, bár ennyire már régen gyulladt be a torkom. Jobbulást!
2011. okt. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 ampulla Calcimusc. (Sajnos vényköteles, de sok háztartásban van otthon.) A nyálkahártya irritációját enyhíti.


Vagy egyél mézet.


A torkodat kívülről kend be körömvirág krémmel, az is sokat segít.


Párologtass illóolajat vagy illatosítás nélkül vizet, mert most ahogy hűvös van éjjel, az sem túl jó.


Jobbulást!

2011. okt. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Calcium injekcióm van itthon, mert allergiás vagyok a darázs és méhcsípésre, szóval mindig van itthon. :) kipróbálom. Meg akkor bekenem körömvirággal is. Párologtatóra gondoltam, de sajnos túl kicsi a "víztartó" része, és mire leég egy teamécses, többször után kell töltenem vízzel, és ha elalszok akkor csak ég a kerámia. :S azt meg nem szeretném, hogy ott izzon vagy valami...holnap meg szerzek be Septofort-ot, Strepsils ma fogyott el...de az is csak addig volt jó, míg szopogattam, utána rögtön kiszáradt a torkom. Meg kóláspohárból szívószállal kortyoltam a meleg teát egész nap...de hát ez éjszaka nem működik. :(
2011. okt. 13. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!