Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mononukleózisom és hepatitisz...

Mononukleózisom és hepatitisz B-m van 2 hetet korházban töltöttem (folytatás lejebb)?

Figyelt kérdés
a barátnőmnek legyengült az immunredszere és egy betegséggel küszködik, nemörülnék ha elkapná mert abból nagy baj lenne sajnos. Ezért nem lehet se puszi se semmi mert nyállal terjed, meddig kell várnom mig nem leszek fertőtő?
2011. okt. 20. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Mononucleosisod van :)

Ez tetszik. Epstein-Barr vírusod van, ahogy a felnőtt lakosság 98%-ának. Örökre fertőző maradsz.

Hepatitis B-d is van?


Súlyos a dolog... sajnos nincs ötletem!

2011. okt. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak a Hepatitis B-hez tudok hozzászólni, bár lehet, nem hasznosan.

Engem, mint várandós kismamát, vizsgálnak Hepatitis B-re, és azt mondta a védőnő, hogy ha véletlenül + lennék, akkor mindenkit, akivel egy háztartásban élek, vagy kapcsolatom volt vele, vizsgálni kell, és aki negatív, védőoltást adni neki. Neked nem vizsgálták a környezetedet?

2011. okt. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
azt mondták hogy csak nyállal terjed, egy nagyvárosi korházban voltam, 1 hónapot vizsgálták a vérem mert szétszedték az alkotóelemeire. jól vagyok de a májamban a normális érték 0.7 de nekem ezt 15x-en túllépte a szervezetem. vigyázok hogy ne kapja el senki nemkell kivizsgálni senkit, mert ez 20éves korban védőoltás nélkül is immunissá válik a szervezet. azt mondták hogy gyógyitható tehát kimegy belőlem..
2011. okt. 22. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!