Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy van az hogy az egyik E...

ExCaty kérdése:

Hogy van az hogy az egyik E vitamin 10 mg-os a másik 150 mg-os? Nem értem ezeket a mértékeket. Megmagyarázná nekem valaki? Mind a kettő alpha tocopherolt tartalmaz vagyis az.

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél 200 mg-os kapszulát. Ha rendesen étkezel, abból napi egyetlen szem elegendő.
2011. okt. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak, akkor olyat veszel amiben többféle tokoferol van, nem csak alfa. Hogy mennyi E vitaminra van szükséged, ahhoz meg meg kéne méretni a vitaminszintedet...
2011. okt. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A vérben lévő vitaminszint percről-percre változik, nem érdemes ezért megszuratni magunkat. A vitaminokat mindenkinek kéne szedni manapság, mert nagy szükség van rá, ez szinte biztos, de emellett a táplálkozást is helyes irányba kell terelni. Haladó gondolkodók, tudósok azt mondják, hogy ma már a 400NE az E-vitamin minimális adagja, mert a mai ember már egészen más körülmények közt él, mint elődei. Ha már kialakult ér-betegség, vagy szív-probléma van, akkor ennek a mennyiségnek a többszörösére is szükség lehet, és a táplálkozás drasztikus megváltoztatása is szóba kell hogy jöjjön. Ha te még egészséges vagy, akkor nyugodtan szedhetsz 400NE-t naponta, és javasolt még kb. 1000-3000mg C-vitamin is, hiszen ez az a két vitamin-fajta, amiket az összes többi nélkül is lehet szedni, anélkül hogy felborítana bármiféle egyensúlyt a szervezetben. Az általad említett adagok nem igazán okoznak nagy változásokat a szervezetedben, viszont a nagyobbak már érezhető javulásokat eredményeznek, mint pl. energia szint emelkedés, jobb közérzet, tisztább gondolkodás, hiszen az erek állapotát nagyban segíti ez a két vitamin, az agyfunkciók is jobban fognak működni általuk.
2011. okt. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
utolsó, köszi a választ! én is fontosnak tartom az egészséges életmódot, nagyon odafigyelek most az étrendemre és babát is szeretnénk. C vitamint eddig is szedtem, de nagyon sok jót olvastam az E vitaminról is és így baba projekt előtt elkezdtem szedni. utána olvastam hogy mennyi a napi ajánlott bevitel, egyik helyen 10-12 mg naponta a másikon meg 200-300 mg. Azzal nem vagyok tisztában hogy pl nálunk a gyógyszertárban van egy gyártótól 2 fajta E vitaminnal kb. 150 ft árkülönbség és az egyik 10 mg-os a másik meg 150 mg-os, mind a kettő 30 darabos kiszereléssel. számomra érthetetlen a különbség! mind a kettőben alpha tokoferol van. akkor meg hol a különbség?? még a gyártó is ugyanaz!!
2011. okt. 27. 00:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Talán az adalék-anyagok mennyiségében lehet különbség, én nem tanácsolnék neked gyógyszertári E-vitamint, ugyanis a gyógyszeripar előszeretettel használ nagy mennyiségben térfogatnövelőket, stabilizátorokat, színezékeket, állagjavítókat, ezek mind-mind szintetikus kémiai vegyületek. Ha már vitamint szedsz, akkor tisztább készítményt javaslok, igaz árban lehet hogy drágább, de mi már 8 éve nagyon elégedettek vagyunk vele. A miénk a dr Lenkei féle, de a Vitamin-király, vagy a Jó közérzet-központ E-vitaminja is kiváló minőség. Említetted hogy baba-project előtt állsz. Javaslom, hogy annak ellenére, hogy általában megijesztik a leendő anyukákat és nem ajánlanak nagyobb mennyiségben vitaminokat szedni, én mégis azt mondom, (mint képzett vitamin-tanácsadó) hogy igen is, nagyon fontos hogy mielőtt teherbe esik valaki, elkezdjen szedni egy nagyon ideális összeállítású táplálékkiegészítőt. Ez azért olyan fontos, mert a mai világban sajnos az élelmiszerek silány minősége szinte megköveteli nem csak a várandósok, hanem mindenki szervezetének vitaminokkal való kiegészítő ellátását. A gyógyszertári vitaminok csak illúzió-vitaminok, mennyiségben, és minőségben sem felelnek meg annak az elvárásnak, amit a modern táplálkozás-kutatók támasztanak velük szemben. Ellenben vannak a piacon jó, és nagyon jó készítmények, ezeket kellene számba venni, és választani egy árban, és összetételben is megfelelőt magadnak. Nagyon fontos még a folsav, és a szelén ha babát szeretne az ember. Olyan multivitamin lenne a legjobb, amiben ezek is megtalálhatók, kb. a fent említett készítményeknek megfelelő mennyiségben, és arányban.

Sok sikert!

2011. okt. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!