Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Influenza oltástól minimum...

Influenza oltástól minimum egy hétig szenvedek. Érdemes beadatni?

Figyelt kérdés
Évek óta mióta beadják az influenza oltást, másnap teljesen lebetegszem, minden tünete kijön rajtam az influenzának. Érdemes küszködnöm vele "szándékosan", vagy inkább ne oltassam be magam?
2011. nov. 2. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Orvostól kellene megkérdezned, hogy miért lehet ez. Mert ha azt vesszük, hogy az oltásban csak legyengített kórokozó van (aminek ki sem kellene váltania a tüneteket), és te attól ilyen szarul vagy, mi lenne, ha a rendes influenzát kanád el???
2011. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem adasd, mert egy rendes influenza még jobban ledöntene valószínűleg, mint a legtöbb embert, esetleg szövődménye is lenne.

De ezt orvos mondja meg, ne mi!

2011. nov. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Ezek szerint az immunrendszeremmel lehetnek gondok. Pedig amúgy sosem szoktam beteg lenni (na jó, nem úszom meg a telet sosem egy arcüreggyulladás nélkül, de ez 1 hét alatt el is múlik), de ettől az oltástól leesek lábról.
2011. nov. 2. 21:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, valószínűleg immunrendszeri rendellenesség. de hogy milyen... Kértél már kivizsgálást?
2011. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezzel kapcsolatban nem, de voltak mostanában kivizsgálásaim. Vérvételen többször is jártam az elmúlt időben, mindig tökéletes volt a vérképem. Bár lehet, hogy ezt nem mutatná ki. De majd elmegyek dokihoz, és kérek egy alapos kivizsgálást mielőtt beoltatom magam.
2011. nov. 2. 21:38
 6/8 anonim ***** válasza:

De lehet más probléma is.

Sajnos mindenképp kell az orvos.

2011. nov. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Háát én nem hiszek ennyire az oltásban, persze egyéni.

Az hogy legyengített kórokozók vannak benne nem feltétlenül jelenti, hogy az erősek erősebb tüneteket jelentenek. Lehet az a vakcina nem elég gyenge, és az se biztos hogy immunizál kellően. Lehet te vagy érzékeny a vakcinára, akkor viszont erősen el kell gondolkozni érdemes e.

Szerintem inkább a dokiddal beszéld meg.

2011. nov. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18%

[link]


Hát én semmiféleképp nem adatnám be. A mamám hónapokig volt beteg tőle és ismerősök is csak rosszat tapasztaltak. Én nem adattam be és mindenféle gond nélkül átvészeltem 2 féle influenzát, ez nem mondható el egy beoltott! barátomról, aki belehalt. Semmi értelme az oltásnak. Ez csak egy újabb gyógyszeripari szarság. Vajon mitől van annyi pénze a gyógyszergyártóknak?!

2011. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!