Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Körömgombát ecettel kinyírni,...

Körömgombát ecettel kinyírni, gondoltad volna?

Figyelt kérdés

Kb. 4 éve van körömgombám, csomó mindent kipróbáltam már, tényleg szorgalmasan ecseteltem, semmi, aztán 1 Nailnert elhasználtam, semmi. Egyre rondább lett. :(

Aztán nyáron elkezdtem ecettel kúrálni. Reggel-este 1 csepp, amennyire lehet, a köröm alá. Aztán ahogy bejött az ősz, csak napi egy csepp ecetet cseppentettem, mindig fürdés után.

És hihetetlen, de már a nagyrésze lenőtt!! Pedig kb. az 1/3-a gombás volt a nagylábujjamnak, most pedig már csak egy 3-4 mm-es csík van a tetején! És mindezt kb. 20 forint beruházással... (Meg persze némi kitartással - bár azt a drága szerekkel sem lehet megúszni.)



2011. nov. 28. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
ecet+szódabikarbóna+víz keverékét ismertem.
2011. nov. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na ezt jó tudni :-)
2011. nov. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
azért azt megkérdezném, hogy a bőrgyógyászt próbáltad? felírt volna szájon át szedhető gyógyszert és pár hét alatt elmúlt volna ;)
2011. nov. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Nekem sem használt semmit a bőrgyógyász receptje. Pedig még a körmömet is leszedette. Az ecet viszont bevált.
2011. nov. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
A gyógyszeres kúra viszont iszonyú drága, márcsak azért is, mert hosszú ideig kell szedni.
2011. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul eléggé kikészíti a vesét. Én most betadine-nal próbálkozom, úgy, hogy lereszeltem a körmeimet géppel. (olyannal mint a műkörmös)
2011. nov. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze, hogy voltam bőrgyógyásznál. Meg gyógypedikűröshöz is jártam egy évig. Ha összeszámolom mennyi pénzt elköltöttem hiába... :)

A gyógyszer iszonyú drága, és elég veszélyes, Nagyon örülök, hogy kihagytam!

2011. nov. 28. 21:12
 8/11 anonim ***** válasza:
hát nekem a nailner repair bevált, bár sokáig használtam leg 2-t rátettem.
2011. nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Azt azért érdemes tudni, hogy a gombásodás belülről induló folyamat, vagyis nem igazán lehet véglegesen kiirtani külsőleg használt cuccokkal. A gomba egyébként bennünk él, akkor is amikor egészségesek vagyunk, olyankor semmi probléma, mert az egészséges szervezetben fennál egyfajta egyensúly, ami biztosítja azt hogy megfelelően működjünk. Amikor a rossz táplálkozás (sok cukros és fehér lisztes étel fogyasztása)miatt felborul a szervezet egyensúlyi állapota, akkor ezek a kis élőlények, akik egészen addig nem okoztak semmiféle gondot, egyszer csak, a számukra kedvező feltételek miatt elkezdenek szaporodni, és megjelennek már testen kívül is. Amikor már látható gombánk van, akkor már belül, testen belül, a bélrendszerben, és akár a nemi szervekben, már nagy bajok vannak.(Candidiázis) A külső gombát felismerve az embereknek erősen el kellene gondolkodni hogy mit csinálnak rosszul, mert ha csak a külső tünetet "tüntetjük" el, az még koránt sem gyógyulás. Az csak annyit jelent, hogy (képletesen szólva: kikapcsoltam a tűzjelzőt, már nem világít, de a tűz az tovább pusztít, mert már nem is veszek róla tudomást...)kezeltük a látható tünetet, de a szervezetünkben még bőven lenne mit tenni, hiszen ott még nagyon is jelen van a megnövekedett létszámú hadsereg. Ezért fordulhat elő, hogy amikor gyógyszerek, vagy amint a kérdező is említi az ecet hatására nagy nehezen elmúlik a bőr, vagy köröm gomba, nemsokára újból előjön, mert az okot nem kezeltük, vagyis a táplálkozást nem alakítottuk át, továbbra is fogyasztjuk a cukros üdítőket,(a cukor minden megjelenési formája táplálja a gombát!)a fehér lisztből készült pék-termékeket, a fehér rizst, általában a finomított árukat, és csodálkozunk, hogy hiába a sok, egyébként rettenetesen veszélyes(májkárosító!!!) gyógyszernek nevezett méreg, a sok okos praktika, a gomba újra és újra visszatér.

Okosabb megoldás, ha azon felül hogy eltüntetjük a látható helyekről a gombát, elkezdünk szedni egy jó fajta probiotikus készítményt, hogy a kipusztult hasznos bélflóra ismét kialakulhasson a bélrendszerünkben, ezt kb. 2-3 hónapig szedegetjük, majd megpróbálunk már e-mellett elegendő rostot tartalmazó élelmet fogyasztani, hogy ez a hasznos mikro-flóra életben is tudjon maradni. Ezt a célt pedig nem az egészségtelen ételek fogyasztása szolgálja, hanem megpróbálni megszeretni a zöldségeket, olajos magvakat, teljes kiőrlésű kenyérféléket, gyümölcsöket, és gyógyszer és antibiotikum-mentes tenyészetekből származó állati termékeket, tiszta vizet kéne inni, csak a ma embere ezektől a természetes élelmektől (az élelmiszeripari praktikák alkalmazása miatt ) már annyira eltávolodott, hogy nehéz visszaállni az ember számára egészséget jelentő teljesértékű ételekre.

Azért érdemes megpróbálni.

2011. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló:

Nagyon jól hangzik amit írtál, és igazából úgy gondolom igazad van. De lásd be, hogy manapság az embereknek egyrészt pénze, másrészt ideje vagy lehetősége nincs ahhoz, hogy egészségesen étkezzen. Sajnos ez van.

2011. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!