Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A tüszős mandulagyulladás...

A tüszős mandulagyulladás fertőző?

Figyelt kérdés

Csak annyit mondott a doki, hogy szedjem az antibiotikumot+C vitamint+Algopyrint és ne igyak/egyek meleget - én meg elfelejtettem megkérdezni, hogy itthon viseljek-e szájmaszkot, hogy a család ne kapja el?!

Hideget ehetek, az nem ront majd a helyzeten?

Ha nem múlik el, ki kell vetetni?( először van m.gyulladásom életemben)


2009. máj. 15. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen fertőző lehet, ha puszilgatnak, vagy ugyanabból a kanálból pohárból esznek isznak. Szájmaszk tök felesleges.

Ja és a hideg is ronthat még jobban gyulladásba hoz. Sem túl meleg sem túl hideg étele ital nem jó.

2009. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem, a "nyállal történő" átfertőzés lenne lehetséges?

Ha pl megölelgetem a 8 hós kisbabót, ő nem kapja el? (nem puszilgatnám, nem tüsszögök rá stb)

2009. máj. 16. 08:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A kisbabától tartsd távol magad!!!Neki még ez veszélyes.
2009. máj. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
83%
énis kérdeznék, ha már van itt ilyen kérdés.. csókolózás útján el lehet kapni a tüszős mandulagyulladást?
2009. júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2009. júl. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
13%
Sziia! Ezt nem neked írom mert gondolom hogy 1 év alatt elmult,hanem azoknak akik majd rákeresnek!!!;) antibiotikumnak itt nincs sok jelentössége erre a legalkalmasabb gyógyszer a(z) AUGMENTIN amit orvosi vény-re lehet csak kapni! Hmm... C-vitamin? hát ezen elkezdtem szakadni!!!Semmi köze egymáshoz... Algopirin hát igen ez felnöttteknek ajánlott de ha 18 év alatti a beteg akkor ajánlanám az ALGOFLEX FORTE filmtablettát! Ez a fájdalom enyhítésére való!;) Ha a fájdalom lassan már elviselhetetlen akkor figyelmetekba ajánlanám a TANTUM VERDE-pasztillát ami fájdalom csillapíto és gyulladás csökkentö egyben... A TANTUM VERDE ÉS A(Z) ALGOFLEX FORTE vény nélkül kiadható gyógyszer (mivel tudom h az emberek javarészt csak bemennek a patikába és megkérdik mi lenne jo erre ezért a patikusok pl.: mebucaint aminek semmi köze hozzá deh ez a leger9sebb amit kiadhatnak vény nélkül) de mivel ezek semmit nem érnek eggy külön erre kifejlesztett gyógyszer nélkül igy hát csak pénzkidobás... Megértem hogy a mai gyors világban senkinek nics ideje de hát ha nem szeretnétek hogy gége oedémátok legyen vagy akármien más betegség akkor javaslom kivárni azt a 20 percet!!! Jobbulást mindenkinek
2010. okt. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
38%
Jajj ki is felejtettem!!! Hideget nyugodtan ehetsz forrót semmiképp! Ajánlatos jégkrémet enni (persze kicsit megolvasztva) mivel ennél rosszab már ugysem lesssz!! Ha az esik jol akkor rendben van! Deh hidegen akármit ehet mivel ez megnyugtatja a fájdalmas nyelést... El fog mulni viszont ha sokszor va ilyen problémád akkor alyánlatos kivetetni... Szájmaszkot otthon semmi értelme viselni csak akkor ha közösségbe mész mert ilyenkor gyenge az imunrendszered és remélem nem akarsz más betegséget is elkapni... Szivesen segitettem...
2010. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Olvastam a válaszok között az augmentint.

Most is éppen ilyen betegségem van, tegnap nem tudtam elmenni orvoshoz, az ágyból sem tutam kikelni.

10 éve volt legutobb ilyen betegségem, akkor az ügyeleten augmentint kaptam...azt mondták, hogy egy hét mulva menjek el a háziorvoshoz. Nem vártunk egy hetet, már két nap múlva elmentünk, és jól tettük, mivel rothadásnak indult a mandulám...ezért injekció kurára kellett járnom. Ha egy nappal késöbb megyek, korház lett volna a vége. Remélem ma délután amikor orvoshoz megyek, kiderül, hogy van más megoldás az augmentinen kivül...ugyanis azt többször nem merném bevenni.

2011. febr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Az Augmentin a penicillinek közé tartozó antibiotikum, nagy butaság volt, hogy valaki azt írta, az nem az.
2011. febr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Sziasztok, nekem is tüszős mandulagyulladásom van, nekem Cefzilt írt fel + algopirint (de azt mondta, csak akkor vegyem be az algót, ha nagyon fáj vagy láz vagy na...)

sosem volt még ilyen durva bajom, baromira fáj a nyelés :-\


remélem hamar elmúlik.

2011. márc. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!