Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valamilyen járvány van, vagy...

Valamilyen járvány van, vagy miért lettem hirtelen ilyen rosszul? 15/L

Figyelt kérdés

Ma hajnali 3-kor arra ébredtem, hogy eszméletlenül görcsöl a hasam. Gondoltam, majd elmúlik, de nem...így bementem a fürdõszobára, gondoltam biztosan csak wc-znem kell. Már ott ültem a wc-n jó ideje, de nem akart semmi jönni, csak egyre furcsábban éreztem magam, émelyegtem, majd egyszer csak éreztem, hogy hánynom kell, és hánytam is. Utána már kicsit jobban lettem, de még mindig fáj a hasam. Tényleg víros van most? Mert most, hogy utánanéztem itt Gyakorin, olvastam, hogy valaki valamilyem budapesti vírusról írt. Én pedig Pest mellettvlakom, és voltam is sokat közösségben, mert a barátnõmmel Bp.-re mentünk vásárolni. Akkor most elkaptam én is a vírust? Mi a teendõ? Mit tegyek/egyek/igyak? Bocsi, ha hülyének tũnök, de már nagyon rég voltam beteg, nem tudom mit kell csinálni... :(

Ja, és biztosan nem vagyok terhes, mert szũz vagyok. És ma ezeket ettem: sok süti még karácsonyról, sajtburger menü a Mekiben, szendvics, gyümölcsjoghurt, rágó. Ittam cappy ice fruitot és vizet. Elég összevissza, de nem is tudom.... Általában így étkezem, de megpróbálok mostmár változtatni, rendszeresen keveset enni. Lejet, hogy a rendszertelen étkezés miatt van?15/L


2011. dec. 28. 03:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy vírus. Nem lehet, hogy csak elrontottad a gyomrod? Én is Bp mellett lakom és semmit nem hallottam vírusról.
2011. dec. 28. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De ÉÉdes :D annyira bírom az ilyen parányi kislányokat ilyenkor hajnali 3 kor :D


"Bp i vírus" ne haragudj de ez nagyon édes volt =)


Most egy "járvány" van ami ezzel a tünetekkel jár sajnos.


Gyomor görcs , láz , mandulafájás.


a teendő : orvoshozmenni és ameddig ennyire korai tünetek vannak fel kell iratattni gyógyszert rá azaz pontosan megmondomelőre hogy valamilyen antibiotikumot fog felírni amitől helyrejösz 1,5-2 hét alatt.


ui: DE lehet hogy terhes vagy ! egyik korai barátnőm is szüzen eset teherbe szóval nem lehetetlen hogy ez a probléma gyökere.


A táplálkozásod meg iszonyatosan JÓ !! Ami meg jó azon nem szabad változtatni ! ezt jegyezd meg. Csak kevéslem hogy 1 sajtburger menü volt csak én reggeldélbe és este azt ajánlanám. :) a sok süti az rendben van.



Dr.Ánusz

2011. dec. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez valami vicc akar lenni??!
2011. dec. 28. 04:12
 4/8 Munkácsi Vivien válasza:
Én már kigyógyultam belőle. Előszőr hánysz, utána menni fog a hasad. nekem 1 hétig tartott :/ és meg kell magadat erőltetned hogy egyél. Előszőr keveset, ha kihányod egy órára rá tovább próbálkozol.
2011. dec. 28. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Dr.Ánusz vagyok.


Ha nekem akartad irni ezt akkor láthatod hogy a fele vicc egyenesen következtethető azokból a dolgokból amiket irtál.



A másik része az (antibiotikumos) az pedig komoly része =)


menny el orvoshoz csak elmondod neki azt a 2-3 alap (jellegzetes) tünetett amit észrevettél és egyből felfogja neked írni azt amit bekell szedned.


AMI MEG NAGYON FONTOS.


Mivel eddig 1től 1ig mindenkinek a mandula volt az eggyikolyan pont ami fájt felduzzadt (nehéz nyelés stb) ezért tényleg gyorsan menny el mert ha nemleszel szerencsés akkor nagyon könnyen szövődményes lehet ez ami egy nem annyira komplikált mandulaműtéttel járhat amit gondolom nemszeretnél 15 évesen elvesziteni logikusan =)


Mert ha kiveszik egy darabig nem lesz annyira finom a sajtburger menü / nap.


Szóval ha már egy ilyen viccet is belenyomtam fogadd meg a valóban jó tanácsomat mert körülöttem mindenki áteset vagy épp gyengélkedik ugyan ebben a betegségben amit a fentiekben ledefiniáltál :)

2011. dec. 28. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hasmenéses hányós járvány van . erős hasi görccsel jár.

Nálunk már az egész családon végig ment kivéve a 2 éves lányomon! Úgy tűnik ö a legerősebb :D

Az első két napon koplalni kell, de a folyadékpótlás nagyon fontos, kortyonként fogyasztható szénsavmentes ásványvíz, kevés citrommal, gyengére elkészített tea, limonádé (a tej ekkor kerülendő). A 3. - 4. napon (esetleg már a 2. - 3. napon), a panaszok és tünetek súlyosságától függően lehet megkezdeni a táplálkozást. Gyakran, szinte óránként, kétóránként kell enni, egyszerre mindig csak keveset, szinte falatokként, kortyonként. Szigorúan zsírszegényen, fűszermentesen, még növényi eredetű zsír sem lehet a táplálékban. Fogyasztható pirított kenyér, kétszersült, keksz, áttört esetleg centrifugált gyümölcs-, zöldséglé, burgonya, rizs főzve, természetesen folyadékpótlással. Állapotjavulás mellett adható zsírszegény húskészítmény (baromfi, gépsonka, sonkaszalámi, zalai). A meleg ételek közül ismét a burgonya és rizs, valamint a pépesített zöldség- és főzelékfélék szerepelhetnek főtt, párolt sovány húsokkal és egy-egy kis étkezéskor önállóan gyümölcs vagy gyümölcspép.

2011. dec. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Keress rá: rotavírus.
2011. dec. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
:D hát utolsó komolyan fizetek is érte de privátba kellene egy jó idegenlégióra felkészítő étrend mert ahogy látom nem ma kezdted a "hogyan táplálkozzunk helyesen" című tanfolyamot :D
2011. dec. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!