Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akinek úgymond erősebb az...

Akinek úgymond erősebb az immunrendszere, annál gyakoribbak az autoimmun betegségek?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat szeretnék, orvosi beszámolókat, véleményeket, stb. :)

Ha nagyon enyhe lefolyásúak a gyermekkori fertőző betegségek, az is rizikófaktor, igaz?


2011. dec. 30. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdekes feltételezés. Mi lenne a logikája?

Épp gondolkodtam, nem pont így ezen, de hasonló eset.

Olyan erős az immunrendszerem, hogy agyon se lehetne ütni. Mégis, a napokban tudtam meg, hogy autoimmun betegségem van. Amitől persze, teljesen elhatárolom magam.

Gyerekkorban viszont nem enyhe lefolyásúak voltak, úgyhogy ez nálam így nem igaz.

2011. dec. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az embernek nem erős, vagy gyenge az immunrendszere. Vagy jól működik, vagy elégtelenül. Ha jól működik az autoimmun betegségekre is kisebb az esély, de persze nem zárható ki akkor sem.


A gyermekkori betegségek pedig nem tartoznak ide. Az sem befolyásol semmit, hogy milyen lefolyásúak. Logikusan erősebb immunrendszer enyhébb tüneteket produkál, de ez sem jelenti azt, hogy az illetőnek jobban kell tartania az autoimmun betegségektől.

2011. dec. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A légúti betegségeken kívül nem tudok semmilyen fertőzést se elkapni, ha véletlenül mégis, akkor is hamar gyógyul és enyhe. Kivéve a légúti fertőzések, de azokkal is más problémám miatt vannak "komplikációk".

A bárányhimlőt kvázi tünetek nélkül úsztam meg, de immunis vagyok, mert azóta volt családtagom övsömörös, tőle se kaptam el.

Egész kiskoromban ki kellett vegyék a manduláimat, a féregnyúlványomat. Egy vadhús szerűségem volt, amiatt nem lehetett táplálni se rendesen. Vashiányos vérszegény voltam, tele volt a szám fekélyekkel vagy hasonlókkal. Emiatt többféle antibiotikumot kaptam, kettőre allergiás lettem. Kaptam Prednisolon krémet is.

Nem szoptattak (nem anyum hibája).

Ráadásul lelki értelemben sincs minden rendben körülöttem, sőt. Kiskoromban is értek különböző hatások, azóta is...


Néha egy-egy autoimmun betegség kapcsán lehet olvasni véleményeket immunológusoktól, vajon miért alakulhattak ki. A fent felsoroltakat mind olvastam, mint lehetséges rizikófaktorok...



Első... Hát.... Szerencsés kimenetelt kívánok, legyél jobban, lehessen kezelni a betegségedet, ezért szorítok!

2011. dec. 30. 17:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm, kedves vagy. :)

Sajnos, nem gyógyítható, csak kezelhető, de a gyógyszert meg nem akarom. Hát, majd meglátjuk.

Neked is javulást kívánok.

2011. dec. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem nincs bajom, csak félek ettől a betegségcsoporttól.

Megint ehhez közeli az érdeklődési köröm, lehet, hogy ha annak vége akkor a félelemnek is. Ha nem, akkor elmegyek ezzel orvoshoz.



Muszáj sajnos a gyógyszer, különben gyorsan fogsz romlani. :(

Mi a betegséged?

2011. dec. 30. 17:47
 6/8 anonim ***** válasza:
pajzsmirigy.
2011. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

:(

Alul vagy felül?

Az alulműködés jóval jobb eset, amennyire tudom. Ott "csak" hormont kell pótolni. Ugye a túl sokat csökkenteni nehezebb.


Mit jelent, hogy elhatárolod magad? Mire céloztál? Bocs, ha bugyuta vagyok. :D

2011. dec. 30. 18:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy az. :)

Alul. Tudod, a hízós. :S

2011. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!