Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valaki mondta, hogy az immuner...

Valaki mondta, hogy az immunerősítő "gyógyszerek" gyártása/eladása a legnagyobb üzlet. (? ) Többi bent.

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy így írom a kérdést, de túl hosszú lett volna.

Tehát hallottam azt hiszem a rádióba, hogy valaki mondta, hogy az immunerősítők gyártása illetve eladása a legnagyobb üzlet, hiszen a immunrendszer "erőssége" nem mérhető. (ami végül is teljesen igaz). Erről mi a véleményetek?


Én magamon is tapasztaltam, hogy hiába szedtem akármilyen multivitamint, kb ugyan olyan rendszerességgel lettem beteg.. (nyilván ez sok mindentől függ, azért írtam, hogy nagyjából)


2012. jan. 7. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden üzlet, ha el lehet adni. A vitaminok önmagukban amúgy sem elegek, mi több, a túl sok káros is némelyikből.


Ugyanakkor hiába vagy tele épp jó mennyiséggel, ha mondjuk általában asztalnál ülsz munkahelyeden és otthon is, mozgásszegény életmód mellett.


Az immunrendszer erőssége így nem túl konkrét fogalom, de azért vannak mérhető elemei. Mennyire gyorsan reagál egy idegen anyagra, ami bekerül, képes-e megfelelő választ adni rá, mindennek van egy normális sebessége - ha ettől elmarad, akkor valamiért épp gyengébb az egész.


Csak azt sajnos sokan nem tudják, hogy az immunrendszerünk nem arra lett kitalálva, hogy kellemes otthonunkban üldögéljünk vele, hanem hogy folyamatosan legyen valami, ami ellen védekezni tud. Ha nincs ilyen, keres magának valamit, ami ellen tud védekezni.


Így alakul ki sokakban allergia, autoimmunitás, ... És ezért is rossz a túl sok "immunerősítő".

2012. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mai világ emberét könnyű megfogni az olyan dolgokkal, amik gyors, egyszerű, kevés energiabefektetést igénylő és mégis hatékony megoldást ígérnek. Az immunerősítők ilyenek. Csak pár tabletta azt ígéri, hogy a szedője nem lesz beteg, vagy ha mégis, sokkal kevesebbszer és enyhébb lefolyással.



Közben tényleg veszélyeket jelent az immunrendszer stimulálása, pl. egy olyan embernél, aki hajlamos az autoimmun betegségekre.

Szerencsére a reklámozott szerek zöme nem csinálja ezt.



Amúgy én az egészhez (de az egészhez) szkeptikusan álltam és állok hozzá. Viszont az elmúlt kb. egy évben egészségesebben sikerült élnem, mint valaha, és ennek első folyománya (hu jól írtam ezt? :D ), hogy nem kapok el semmit, vagy ha igen, ritkábban és enyhébb lefolyással. Ajakherpeszem és aftám is sokkal ritkábban van.


Nem értem én ezt az egészet... :D

2012. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig egyszerű: az egész NAGYON bonyolult :D Táplálkozás, életmód, környezet, szokások, hozott anyag (gének) mind mind befolyásolja azt, hogy kiből mi lehet :)
2012. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2. válaszoló!

Biztos tudat alatt érzed a "növekvő" életszínvonalat.. :D


Köszönöm a válaszát mindenkinek! :)

2012. jan. 7. 21:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagy üzlet, főleg, h nem megfelelő arányban kerülnek bele a vitaminok. Ezért kell olyat keresni, amiért megéri a pénzt kiadni. Az egyik legfontosabb a D vitamin lenne... de annak az ajánlott mennyisége édeskevés. Én azóta nem vagyok telente komolyabban beteg, mióta nagyobb dózisban szedem.
2012. jan. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!