Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Létezik másfajta injekciós...

Létezik másfajta injekciós tű, amelyet csecsemőoltásoknál lehetne alkalmazni?

Figyelt kérdés

Hallottam valamilyen pici tűről, talán még filmben is láttam hasonlót.

Ha van ilyen ,hol szerezhetném be?


2012. jan. 19. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Bemész egy patikába és megkéred őket, hogy kis, vékony tűt kérsz újszülött oltásához.
2012. jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj a kérdésért, de egészségügyi alkalmazott vagy?


Jópár orvost ismerek, aki tud injekciót adni, akiknek a legkisebb, legvékonyabb vénába sem gond beadni a "szurit". Aki fakezű és nem lát, annak semmi sem használ.


Másrészt nincs értelme vékonyabb falú tűt gyártani szerintem, mert amennyit esetleg nyerhetünk vele a beszúráskor, annyival megnő az esélye az eltörésnek (éppen a vékonyság miatt). A hossz pedig másodlagos, hiszen az orvos a saját belátása szerinti mélységig szúrja csak be.

2012. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Létezik a mikrotűs influenza elleni védőoltás, tavalyi évtől lehetett kérni, persze felárért. De ezt egyenlőre csak az influenzaoltásban használjál. Külön ezt a tűt nem lehet beszerezni, mert a vakcinával együtt készen csomagolják.
2012. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából csak egy anyuka vagyok, akinek a babája nagyon fél a szuritól (tudom mindenkinél így van). Ha mégis létezne valami, ami kisebb fájdalmat okoz, talán nem sírna már rögtön ahogy belépünk a rendelőbe. :(

Ezt olvastam legutóbb:

[link]


Gondolom ez még nincs forgalomban, de hátha van enyhébb, amit akár én is magammal vihetnék, amikor beoltják pl.


Jó lenne....

2012. jan. 19. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!