Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi az esélyem, hogy...

Mennyi az esélyem, hogy elkaptam valamit, és mi lehet a legdurvább?

Figyelt kérdés
Rámjött a hasmenés, és kénytelen voltam bemenni egy gyorsétterem wc-jébe. Természetesen nem ültem rá, de a papír, ami ott volt elég leharcoltnak tűnt, mintha már párszor leesett volna a földre (abba bele se gondolok, hogy esetleg a csészéből szedték ki), de valamit ugye használni kellett...A másik, hogy azért a kezemre kerülhettek bacik, mert ugye kilincs, meg támaszkodás, és persze utána kezet mostam, de akkoris. Meg ráadásul azon a környéken elég sok a hajléktalan (dél-pest), és utánam is pont egy csöves ment be. Tudom, nem biztos, h betegebbek, de szerintem mégis növeli a veszélyt...Mit kaphattam el, mekkora valószínűséggel, és mennyi idő múlva nyugodhatok meg, ha nincs semmi? Leginkább amiatt aggódom, hogyha a papír dzsuva volt...
2009. máj. 28. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem kell parázni. A legtisztább helyeken is megesik hogy a wc papir koszos, vagy a kilincs , vagy bármi. Szerintem max gombát kaphatsz el wc-ről. A durvábbak inkább nemi úton terjednek. Ha viszketést érzés sűrű folyással az gomba, sztem pár nap alatt kijön, ha van. canesten combi és kész. Ha durvább tűneteket észlelsz amit nem hinnék, akkor irány a nődoki. De szerintem nem lesz semmi baj.
2009. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az illető férfi.
2009. máj. 28. 13:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért felejti el mindenki ilyen esetben, hogy ott van az immunrendszer!!! Ami egész eddigi életed során szerzi a tapasztalatokat, megjegyzi a betegségeket és bacikat, és tudja, hogy hogyan kell védekezni ellenük. Persze, hogy összeszedsz ilyenkor egy csomó bacit. De a szervezeted még azelőtt kinyírja őket, hogy a "hatásukat" éreznéd. Szóval nem lesz semmi bajod, és kérlek ne hagyd magad befolyásolni a szuper "oknyomozó riportok" által, melyek azt fejtegetik, hogy hány halálos betegséget lehet elkapni egy egyszerű bevásárlókocsi megfogásától-ezek baromságok!!
2009. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!