Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az autó ablakspriccelőbe...

Az autó ablakspriccelőbe mennyi metanol (faszesz) található és mennyire veszélyes? (bövebben lent)

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a metanolt más néven faszesznek is nevezzük. És faszeszt használnak az autó ablakspriccelőnél, az a folyadék és attól nem fagy meg. A metanol mérgező, körül mennyit tartalmaz és ez a fajta is nagyon veszélyes vagy ez nem annyira?
2012. febr. 3. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A téli (kék színű) szélvédőmosó fő összetevői a víz, az alkohol, a fagyásgátló glikol, illetve az illatosított mosóadalék.


Az alkohol lehet természetesen metilalkohol is (metanol, faszesz. Ahoz, hogy mérgezzen el kell fogyasztani!

Idézet a Wikipédiából:

Erősen mérgező, mert a szervezetben az alkohol dehidrogenáz nevű enzim formaldehiddé alakítja, ami pedig komoly sejtméreg. Mivel könnyen összetéveszthető az etil-alkohollal, alkoholos italok hamisítására is használják, ami rendkívül veszélyes a metil-alkohol májkárosító hatásai miatt és könnyen a fogyasztó halálához vezethet, (50-75 g tiszta metanol elfogyasztása biztos halált okoz, de történt már haláleset 12 g elfogyasztása után is[2]) de még enyhébb mérgezés (a fenti dózis töredékének szervezetbe jutása) is okozhat teljes vakságot.


[link]

2012. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Olvastam az anyagot én is, ép ezért kérdeztem meg, mert írja bőr is szív fel belőle. Gondolom az minimális, nem okoz vakságot. Köszönöm a válaszodat:)
2012. febr. 3. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!